Yargıyı, 2'şer bin TL'ye serbest bekleyecekler

banner37

Gazimağusa’da, uyuşturucu madde suçundan tutuklanan 4 gençten biri, suçla bağı olmadığı gerekçesiyle şartsız salıverilirken, 1’i kadın, 3 kişi ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

Yargıyı, 2'şer bin TL'ye serbest bekleyecekler
banner90

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, uyuşturucu madde suçundan tutuklanan 4 gençten 1’i, suçla bağı olmadığı gerekçesiyle şartsız salıverilirken, 1’i kadın 3 kişi, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Suçla bağlantısı bulunmadığı tespit edilen A.Ç.’yi (K-19) serbest bırakan polis, Ö.Ö.(K-19), F.Ö. (E-21),  ve G.D.’yi (E-22), dün, teminat maksatlı yargıç huzuruna çıkarttı.

Her üç zanlı, emir gereği, işledikleri uyuşturucu alma ve tasarruf suçlarından, ileride yargılanmak üzere 2’şer bin TL nakdi teminata bağlandılar.

Yargı ileride

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cüneyt Arkın’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

banner9
Tanık polis Cüneyt Arkın, Gazimağusa’nın İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki bir apartmanın 9 numaralı dairesinde tespit edilip tutuklanan Ö.Ö.(K-19), F.Ö. (E-21)ve G.D. (E-22)’ye yazılı dava tebliğ ettiğini belirtti.

Cüneyt Arkın, zanlı Ö.Ö. ve FÖ.’ye, toplam 8 gram 4 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde, G.D.’ye de 1 adet extacy türü hap alma ve tasarruf suçlarından yazılı dava tebliğ ettiğini kaydetti ve mahkemeden, zanlıları, davaları görüşüleceği tarihe değin uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, zanlıları, davaları sonuçlanıncaya kadar, KKTC haricine çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç, 2’şer bin TL nakdi teminata bağladığı zanlılar lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini de istedi.

Zanlılar, ayrıca, teminat emri gereği, haftanın 1 günü, ikametgahlarına en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunacak.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108