Yargıyı cezaevinde bekleyecek

banner37

Balkon penceresinden girdiği evin yatak odasında uyuyan kadına bakarak yarı çıplak halde mastürbasyon yaparken kadının arkadaşına yakalanan Sodiq Omogbolahan Edu, teminata bağlandı

Yargıyı cezaevinde bekleyecek
banner99

Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa’da balkon penceresinden girdiği evin yatak odasında uyuyan kadının misafir arkadaşına yarı çıplak halde mastürbasyon yaparken yakalanan Sodiq Omogbolahan Edu’nun aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.
   Etkisiz hale getirilip, polise teslim edilen Sodiq Omogbolahan Edu, dün teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 1 ayı geçmeyen bir süreyle hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebini aktarması için, Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Engin Yıldız’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
   Tanık polis Engin Yıldız, zanlının, 21 Ekim 2020’de saat 04.00’te meydana gelen, “Ağır bir suç işlemek kastıyla konuta girme” suçundan methaldar olduğunu söyledi.
   Engin Yıldız, zanlının, D. Ö.’ün ikamet ettiği apartman dairesine, ağır bir suç işlemek maksadıyla, kapalı ancak kilitsiz balkon penceresini açıp, D. Ö.’nün yatak odasına girdiğini anlattı.
   Yıldız, bahse konu oda içerisinde giymekte olduğu şortu çıkartıp, çıplak kalan zanlı, o esnada, D. Ö.’nün odasında misafir olarak kalan Ü. A. tarafından fark edilip etkisiz hale getirildiğini anımsattı.
   Aynı gün alınan ihbar üzerine olay yerine giden bir polis ekibinin zanlıyı, suç üst hali gereği tutukladığını belirten Yıldız, Nijeryalı zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirttikten sonra mahkemeden kaçma ihtimali olan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.
   Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının bir ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75