Yarım milyonluk vurgun yaptı

banner37

Haspolat bölgesinde faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna olan borcuna karşılık TC’de düzenlemiş olduğu sahte çekleri veren zanlı İbrahim Açıkbaş tutuklandı

banner87
Yarım milyonluk vurgun yaptı
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa Haspolat bölgesinde faaliyet gösteren Fina Benzin İstasyonu’na olan borcuna karşılık Türkiye’de düzenlemiş olduğu 12 adet çeki veren zanlı İbrahim Açıkbaş, tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

 “Sahte evrak düzenleme ve piyasa sürme” suçlarından dolayı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan İbrahim Açıkbaş hakkında 3 gün tutukluluk emri verildi.

Yargıç Vedia Berkut Barkın, huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Burçin Korgan’ı tanık olarak dinletti.

 

Miktar 483 bin 500 TL

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Burçin Korgan, olayla ilgili bulguları aktardı.

Korgan zanlı İbrahim Açıkbaş’ın, 2018 yılı içerisinde Türkiye’de düzenlemiş olduğu Halk Bankası Adana Şubesi ve Garanti Bankası Diyarbakır Şubesi’ne ait toplam 12 adet 483 bin 500 TL tutarında çek yaprağını mazot borcuna karşılık olarak Haspolat’ta faaliyet gösteren Fina Benzin istasyonu işletmecisi Gökalp Alptürk'e vererek tedavüle sürdüğünü söyledi.

Korgan, meselenin polisin bilgisine gelmesi üzerine 21 Eylül 2018 tarihinde soruşturma sonucunda zanlı Açıkbaş’ın tespit edilip tutuklandığını belirtti.

Polis Korgan, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ve tedavüle sürmüş olduğu 12 adet çekin emare olarak alındığını anlattı. Polis memuru Korgan meselenin ciddi olduğunu emare çeklerin sorgulanması için Türkiye’de bulunan bankalar ile yazışmalar yapılacağını belirterek zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Vedia Berkut Barkın, suçun ciddi olduğunu, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75