Yarış, uluslararası organizasyon düzeyinde olacak

banner37

banner87
Yarış, uluslararası organizasyon düzeyinde olacak
banner90
banner99

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından 17 Ağustos 2019 Cumartesi günü, 18:00-01:00 saatleri arasında Akıncılar köyü, I. Tünel yolu üzerinde drag yarışı düzenlenecek. 

Söz konusu yarış kapsamında, Bugün (16.08.2019 Cuma günü), 17:00 – 01:00 saatleri arasında test sürüşleri ile sıralama turları yapılacak.

Belirtilen tarih ve saatlerde, trafik akışı II. Tünel yolundan tek şeritten kontrollü olarak verileceğinden, bu güzergahı kullanacak olan sürücülerin kendi güvenlikleri açısından yavaş ve dikkatli seyretmeleri, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları istendi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, “toplumsal farkındalığı artırma yanında gençlerin hız tutkularını ve heyecanlarını doğru alanlarda kullanmalarına yönelik ilgili sivil toplum örgütleriyle işbirliğini sürdürüyor.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, yaptığı yazılı açıklamada “Kötü alışkanlıklara bulaşan gençlerimiz ve ailelerine gerekli desteği vermek yanında, hiç uyuşturucuya bulaşmamış gençlerimizi, doğru alanlara yönlendirerek, iyi alışkanlıklar geliştirip, topluma yararlı birer bireyler hale gelmesine katkı sağlamakta komisyonumuzun ana hedefidir” dedi.

Birçok spor dalında olduğu gibi, motor sporlarında da faaliyet gösteren sivil toplum örgütü ve bu alanda faaliyet gösteren organizasyon kuruluşları ile bu anlamda çok yoğun ve verimli bir işbirliği içerisinde olduklarını belirten Karaokçu, çocuklarımızı ve gençlerimizi, alkol ve uyuşturucu etkisi altında yollarda kaybetmek istemediklerin kaydetti.

Karaokçu’nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

“Kendileri ve başkalarının hayatlarını riske sokacak şekilde yollarda sürat yapma yerine, tüm dünyada olduğu gibi parkurlarda kurallar çerçevesinde hız yapılmasına olanak yaratmak amacıyla ‘Bu Yolun Çıkışı Var’ sloganı ile başlattığımız çalışmalarımıza bu yıl da devam edilecektir.

Kuzey Kıbrıs Klasik Otomobil Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kurumu ve Afrodizyak Organizasyon’la işbirliğinde geçtiğimiz 2 yılda düzenlediği ve büyük ilgi gören Drag Yarışı bu yılda planlı bir şekilde gerçekleştirilecektir. Yarışımız, daha önceki dönemlerden de görülebileceği gibi, sadece KKTC değil, yurt dışından da sporcuların katılımı ile uluslararası bir organizasyon düzeyinde olacaktır.

Yarış güvenliği özel güvenlik, alan güvenliği ise Değirmenlik Belediyesi ekipleri tarafından sağlanacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75