Yasa dışı yolla  Güney’e geçeceklerdi

banner37

Yasa dışı yolla  Güney’e geçeceklerdi
banner90
banner99

Güney Kıbrıs’ta yaşayan Nijerya uyruklu bir şahsın yardımıyla kaçak olarak Rum tarafına geçmek isteyen yabancı uyruklu 5 kişi tutuklandı 

banner134
Eniz ORAKCIOĞLU

   Haspolat sanayi bölgesinden gelen bir ihbarı değerlendiren polis, şüpheli gördüğü Nijerya ve Kamerun uyruklu 5 kişiyi sorguya aldı. Sorgu sırasında söz konusu kişilerin Güney Kıbrıs’a kaçak yolla geçmek için Rum tarafında yaşayan Nijerya uyruklu başka biriyle gizli ittifak yaptığı belirlendi.Meseleyle ilgili gözaltına alınan ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla huzuruna çıkarılan zanlılar İ.O., O.S.A, İ.E.I., A.F.B. ve S.R.M. hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.Meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktaran Demirhan Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Mehmet Bayır, Haspolat sanayi bölgesinde 20 Kasım günü saat 18.30 sıralarında aldıkları ihbar üzerine harekete geçtiklerini belirtti. Şüpheli bulunan 5 zanlıyı karakola götürerek ifade aldıklarını belirten polis, Güney Kıbrıs’ta yaşayan Nijerya uyruklu bir şahısla anlaşan zanlı I.O.’nun yasa dışı yollardan diğer 4 zanlıyı Güney Kıbrıs’a götürmek için Haspolat sanayide buluştuklarının tespit edildiğini söyledi. 
   Polis, zanlı S.R.M.’nin ilk beyanında, zanlı A.F.B.’yle beraber Güney Kıbrıs’a gitmek için Haspolat sanayiye gittiklerini ve bir şahsın kendilerini oradan alacağını söylediklerini aktardı. Polis, I.O.’nun da ilk beyanında, Güney Kıbrıs’ta yaşayan bir şahsın organizesiyle zanlılar O.S.A. ve I.E.I.’yı Güney Kıbrıs’a götürmek için Haspolat’a gittiklerini anlattığını aktardı.Zanlı I. O.’nun daha sonra gönüllü ifade vererek O.S.A. ve I.E.I.’nın arkadaşları olduğunu ve Güney’de yaşayan şahısla buluşmak için Haspolat’a gittiklerini, amaçlarının Güney Kıbrıs’a geçmek olmadığını söylediğini belirten polis, I.O.’nun, A.F.B. ve S.R.M.’yi tanımadığını beyan ettiğini kaydetti.
   Polis, alınması gereken ifadeler olduğunu, bölgede bulunan kamera görüntülerinin inceleneceğini, olay sırasında zanlıların yanında başka şahısların da olduğunu düşündüklerini söyleyerek, zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk istedi. Polis, zanlıların tümünün KKTC’ye öğrenci olarak geldiklerini ama aktif öğrenciliklerinin devam edip etmediğinin de araştırılacağını sözlerine ekledi.Mahkeme, 5 zanlının da 3’er gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75