Yasağa rağmen çalışıyorlar!

banner37

Çalışma Bakanlığı, güneş altında, 12.00-16.00 saatleri arasında çalışmayı yasaklamasına rağmen, bazı işçilerin 40 dereceyi aşkın sıcakta, sokakta çalışması dikkatlerden kaçmadı

Yasağa rağmen çalışıyorlar!
banner99

Erol KANLIADA

Ülkemizde, kavurucu yaz sıcaklarında, eylül sonuna kadar güneş altında 12-00-16.00 saatleri arasında çalışmanın yasaklanmasına rağmen, bu yasağa pek uyulmadığı gözlemlendi.

KIBRIS muhabiri, Lefkoşa’da, yasağa rağmen güneş altında alın teri döken işçileri görüntüledi.

Ülkemiz, bunaltıcı derecede sıcak hava dalgasının etkisi altına girdi. Sıcak hava dalgası, özellikle açık alanlarda çalışan işçilerin sağlığını tehdit ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde bir karar alarak, açık alanda çalışan işçilerin 2 Ağustos- 30 Eylül tarihleri arasındaki sürede, açık havada, güneş altında 12.00-16.00 saatleri arasında çalışmasını yasakladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, hava sıcaklığının 40 derece ve üzerine çıktığı günlerde, açık havada, güneş altında çalışan işçilerin sağlığının korunması amacıyla çalışma saatleri 07.00-12.00 ile 16.00-19.00 olarak belirlendi.

Yasak, dün itibarıyla başladı. Fakat yasağa rağmen bazı işçilerin 12.00-16.00 saatleri arasında güneş altına çalışmaya devam etmesi gözlerden kaçmadı.

İşçiler 40 dereceyi aşan sıcaklıkta, güneşin altında adeta ezilirken, herhangi bir denetlemenin olmaması da dikkatleri çekti.

Durumu fark eden bazı vatandaşlar ise olaya tepki gösterdi.

banner134

Vatandaşlar, “Bu işçilerin canı yok mu? Hem yazık, hem de günah, bunların durumunu şu anda kim denetliyor?” diye sitem etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan
Ercan - 2 ay Önce

Ercan hava alanı abron çalışanları için ne dersiniz üstelik şapka takmak yasak

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75