Yasal geldiler, kaçak gidiyorlardı

banner37

KKTC’ye öğrenci olarak giriş yapan Bangladeş uyruklu üç kişi, yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçiş yapmak isterken suçüstü tutuklandı

Yasal geldiler, kaçak gidiyorlardı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye öğrenci olarak giriş yapan Bangladeş uyruklu üç kişi, askeri yasak bölge yakınında yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçiş yapmak isterken yakalandı.

“Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak kurmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı 1 R.U. (E-25), zanlı 2 K.A. (E-22) ve zanlı 3 I.H.R. (E-21) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu tanık olarak, polis memuru Orhun Ulugün’ü dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ulugün, 03.08.2021 tarihinde saat 23.00’te Alayköy’de Malazgirt Sokak üzerinde, hemen güney tarafta bulunan, birinci derecede askeri yasak bölgede, gizlice Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne gitmek üzere toplanan üç zanlının suçüstü tutuklandığını anlattı.

banner134

Polis memuru Orhun Ulugün, meseleyle ilgili yapılan soruşturmada, zanlıların, GKRY’de ikamet eden Bangladeş uyruklu isminin Robin olduğu öğrenilen kişi ile Güney Kıbrıs’a geçmek için para karşılığı anlaşıp, cürüm işlemek için gizli ittifak yaptıklarının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.
Tahkikatın devam ettiğini ve aranan bir şahıs olduğunu söyleyen Ulugün, zanlıların üç gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88