Yasal gelip, kaçak gitti

banner37

Ercan Havaalanı’ndan ülkemize turist olarak giriş yaptıktan kısa bir süre sonra yasa dışı yollardan güneye geçen Ahmet Demir, yasal yollarla geri dönerken yakalandı

Yasal gelip, kaçak gitti
banner90
banner8

   Ercan Havaalanı’ndan ülkemize turist olarak giriş yaptıktan kısa bir süre sonra yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçen Ahmet Demir isimli şahıs, yasal yollarla Kuzey Kıbrıs’a geçiş yapmak istediği esnada tutuklandı.
   Askeri Mahkeme’de dün yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen duruşmada, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İzlem Civisilli tanık olarak dinletildi.
   Zanlı Ahmet Demir’in “1. Dereceden Askeri Yasak Bölgeyi İhlal” ve “KKTC’den Kanunsuz Çıkış Yapma” suçlarından methaldar olduğunu belirten İzlem Civisilli, meseleyle ilgili olguları aktardı.

banner134
   İzlem Civisilli, zanlı Ahmet Demir’in 22 Eylül günü saat 18.00 sıralarında Ercan Havaalanı’ndan ülkeye giriş yaptığını ve giriş yaptıkdan kısa bir süre sonra Lefkoşa’da henüz tespit edilemeyen bir yerden Güney Kıbrıs’a yasadışı yollardan geçiş yaptığını aktardı.
   Zanlının, 23 Eylül günü Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yapmak istediği sırada tespit edilerek suçüstü yakalandığını kaydeden polis memuru Civisilli, zanlının henüz gönüllü ifade vermediğini ve Güney Kıbrıs’a nasıl gittiğiyle ilgili bir izahatta bulunmadığını dile getirerek, soruşturma maksatları bakımından tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75