Yasal izni olduğunu savundu

banner37

İşletmeci K.Ö.T ile üç çalışanı, bir süpermarketin önünde Erbil Eğri'ye ait tel kafes içerisinde geri dönüşüm için toplanan yaklaşık 240 TL değerindeki geri dönüşüm malzemesi olan kartonları sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Yasal izni olduğunu savundu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

İşletmeci K.Ö.T ile üç çalışanı, bir süpermarketin önünde Erbil Eğri'ye ait tel kafes içerisinde geri dönüşüm için toplanan yaklaşık 240 TL değerinde geri dönüşüm malzemesi olan kartonları sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

İşletmeci K.Ö.T, avukatı aracıyla teminata bağlanmayı reddedip, kartonları toplamak için şikayetçiyle arasında sözleşme ve yasal izni olduğunu savundu.

“Hırsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar K.Ö.T. (işletmeci) ile çalışanları C.S., R.S.C. ve A. B.M.,

banner134

dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 17.08.2021 tarihinde saat 22.30 raddelerinde Lefkoşa'da Hatice Tahsin Erören Sokak üzerinde bulunan Belça Süpermarket isimli işletmenin park yerinde Erbil Eğri'ye ait tel kafes içerisinde geri dönüşüm için toplanan yaklaşık 240 TL değerinde geri dönüşüm malzemesi olan kartonların İskele'de sakin işletmeci K.Ö.T. ile çalışanları C.S., R.S.C. ve A.B.M tarafından sirkat edildiğini anlattı.
Polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, müşteki ile zanlı K.Ö.T’nin aralarında sözleşme olduğu iddialarının olduğunu ve belge ile izinlerin araştırılacağını mahkemeye aktardı.

Ergüleç, zanlıların etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, dört zanlının da mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Zanlıların avukatı Didem Koç, müvekkillerinin teminata bağlanmalarına itiraz etti. Koç, zanlı K.Ö.T.’nin ruhsatı olduğunu ve geri dönüşüm kartonlarını almaya yetkili olduğunu savundu. Çavuş Ergüleç, iddialar ile belgeleri araştırmaya devam edeceklerini kaydetti.

Yargıç Hazal Hacımulla, duruşma neticesinde zanlıların avukatının itirazını reddetti. Hacımulla, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, 10’ar bin TL nakit teminat yatırmaları ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88