Yaşlı adamdan acı haber geldi

banner37

Üç gündür kayıp olan 77 yaşındaki Ali Artık, dün sabah köpeklerini gezdiren bir çift tarafından Derince’nin güney kısmındaki ormanlık arazide cansız olarak bulundu

Yaşlı adamdan acı haber geldi
banner99

Ayşe BULUT

BULUNMADAN SAATLER ÖNCE VEFAT ETMİŞ… Torununun düğünü için ülkemize gelen ve misafir olarak kaldığı Derince’deki akrabalarının evinden 1 Eylül’de kaybolan Alzheimer hastası 77 yaşındaki Ali Artık, dün sabah ölü olarak bulundu. Derince’nin güney kısmındaki ormanlık arazide köpeklerini gezdiren bir çift sabah saat 06.00 sıralarında çalılıklar arasında yaşlı adamın cansız bedeniyle karşılaştı. Olay yerinde ilk incelemeyi yapan doktor, yaşlı adamın bulunmadan 6-7 saat önce öldüğünü belirledi.

Torununun düğünü için Almanya’dan Kıbrıs’a gelen ve misafir olarak kaldığı Derince’deki akrabalarının evinden 1 Eylül sabahı kaybolan Alzheimer hastası 77 yaşındaki Ali Artık, dün sabah Derince’nin güney kısmındaki ormanlık arazide, ölü olarak bulundu.

Yaşlı adamın cansız bedeninin bulunduğu haberi, akrabalarını perişan etti.

Polis, Özel Harekât, İtfaiye, Sivil Savunma Teşkilât Başkanlığı, Yenierenköy Belediyesi ekipleri ve bölge halkı tarafından 3 gündür her yerde aranan Ali Artık’tan acı haber geldi.

banner134

Günlerdir süren arama çalışmalarından sonuç alınamayınca Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak’ın önceki gün sosyal medya hesabından bölgedeki vatandaşlara ve avcılara yaptığı “köpeklerinizi Avtepe, Derince ve Boltaşlı civarında gezdirin, arama çalışmalarına destek verin” çağrısına uyan, belediye çalışanlarından olan Menderes Karaman, dün sabah eşiyle birlikte av köpeklerini gezdirmek için Derince’nin güneyindeki ormanlık araziye götürdü.

Karaman çifti, sabah saat 06.00 sıralarında, çalılıklar arasında yaşlı adamın cansız bedeniyle karşılaşarak hemen durumu polis ve sağlık görevlilerine bildirdi.

İskele Polis Müdürü Gökay Karagil ve ekibi olay yerinde gerekli incelemeleri yaparken, Yenierenköy Sağlık Merkezi Doktoru Ayla Akçin de, yaşlı adamın cansız bedenini muayene etti, ilk bulgulara göre Ali Artık’ın bulunmadan 6-7 saat önce hayatını kaybetmiş olduğunu bildirdi.

Yaşlı adamın bulunduğu haberiyle bölgeye koşan akrabaları ise Artık’ın hayatını kaybettiğini öğrenince gözyaşlarına boğuldu, zaman zaman fenalık geçirdi.

Ali Artık’ın cansız bedeni otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75