banner6

Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin ihalesi deprem dolayısyla ertelendi

banner37

Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin ihalesi deprem felaketi dolayısıyla ertelendi. Gazimağusa’da Palm Beach bölgesine yapılması planlanan ve şehre büyük değer katacak olan projenin ihale kapanış tarihi ise 15 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatıldı.

Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin ihalesi deprem dolayısyla ertelendi
banner90
banner99

Gazimağusa’da Palm Beach bölgesinde ‘yap-işlet-devret modelli’ ile yapılacak Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin ihalesi Türkiye’deki deprem felaketi dolayısıyla ertelendi.

Turizm Planlama Dairesi Müdürü Mazlum Kortaş’ın imza koyduğu ve 23 Şubat 2023 tarihinde Merkezi İhale Komisyonu (MİK) Başkanlığı’na gönderilen erteleme bildirisinde, söz konusu projeyle ilgili dosya temin tarihinin 15 Mart 2023 tarihine, ihale kapanış tarihinin ise 15 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

MİK’E İHALE ERTELEMESİ İLE İLGİLİ YAZI GÖNDERİLDİ

Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi ihalesinin erteleme bildirisinde şu ifadelere yer veridi:

“Gazimağıusa’da Palm Beach bölgesinde ‘yap-işlet-devret modelli’ ile yapılacak Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’yle ilgili 353/2022 nolu ihalenin, 8 Şubat 2023 olan son dosya temin tarihinin Türkiye’de meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yurt dışından katılacak olan firmaların ihale dosyası temin edememiş olmalarından dolayı dosya temin tarihinin 15 Mart 2023 tarihine kadar kadar uzatılmasını ve yatırımcıların ihaleye hazırlanabilmeleri açısından ihale kapanış tarihinin ise 15 Mayıs 2023 olarak değiştirilmesini saygılarımla rica ederim.”

AKTUNÇ: AMACIMIZ İHALEYE KATILACAK ŞİRKETLERE KOLAYLIK SAĞLAMAKTIR

Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na özel açıklamalarda bulundu.

Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi ihalesinin dosya temin tarihinin normalde 1 Mart’ta başlayacağını fakat depremden dolayı 15 Mart’a uzatıldığını kaydeden Aktunç, “Amacımız ihaleye katılacak şirketlere kolaylık sağlamaktır” dedi.

Serhan Aktunç, Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin ihalesi için daha önceleri şartname hazırladıklarını hatırlatarak, “Uzun zamandır planlanan bir projedir. Daha önce de teklif olmadığı için yine ertelemeler olmuştu” ifadelerini kullandı.

“YAT LİMANI VE OTEL YAPIMI PROJESİ SAYSENİNDE PALM BEACH BÖLGESİNİN CANLANACAK”

Söz konusu proje sayesinde Palm Beach bölgesinin canlanacağını aktaran Aktunç, “Proje kapsamında bölgeye 5 yıldızlı bir otel ve 300 yatlı bir liman yapılması planlanıyor” diye konuştu.

Serhan Aktunç, Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin Deniz Yıldızı (Laguna) Apartmanları ile bir bağlantısı olduğu yönündeki iddialara da yanıt verdi.

“YAT LİMANI VE OTEL YAPIMI PROJESİ’NİN DENİZ YILDIZI APARTMANLARI İLE BAĞLANTISI YOK”

İki konunun birbirinden farklı ve bağımsız olduğunu vurgulayan Aktunç, “Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin Deniz Yıldızı Apartmanları ile hiçbir bağlantısı yoktur” açıklamasında bulundu.

Aktunç, Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin çok önceden planlandığını, tek amaçlarının bölgeyi canlandırmak olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104