Yatak odasına girdi, ‘kötü niyetim yoktu’ dedi

banner37

Çatalköy’de dün sabaha karşı bir evin balkonundan içeriye giren Mehmet Can Çalıdan, yatak odasındaki çantayı eline aldığı sırada ev sahibi tarafından fark edilip polise teslim edildi

Yatak odasına girdi, ‘kötü niyetim yoktu’ dedi
banner90
banner8

“YARDIM İSTEMEK İÇİN GİRDİM”… Mahkemeden söz alan zanlı Mehmet Can Çalıdan, “Ben yaklaşık 3 yıldır Kıbrıs’ta öğrenciyim. Karaoğlanoğlu bölgesinde yeni ev tuttum. Geceleyin dolaşmak isterken yanlışlıkla Çatalköy’e kadar gittim. Daha önce Çatalköy’e hiç gitmediğim için kayboldum. O sırada ışığı açık bir ev gördüm. Yolumu bulmak ve yardım istemek için o eve doğru gittim. Uzunca bir süre içeriye doğru seslendim. Beni duyan olmadı. Ben de yardım istemek için evin bahçesine girdim. Kötü bir niyetim yoktu” dedi.

Ahmet KARAGÖZLÜ

Çatalköy’de dün sabaha karşı bir evin balkon kapısından içeriye giren Mehmet Can Çalıdan, yatak odasındaki sandalyede bulunan çantayı eline aldığı sırada ev sahibi tarafından fark edilip polise teslim edildi.


Mahkemeden söz alan zanlı Mehmet Can Çalıdan, eve yardım istemek için girdiğini ve kötü bir niyetinin olmadığını söyledi.


“Geceleyin ev açma” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Mehmet Can Çalıdan, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.


Yargıç Jale Dizdarlı Ergüden’in huzurunda görüşülen dünkü davada, İddia Makamı adına Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Soyel’i tanık olarak dinletti.

“Yatak odasına girdi”

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Soyel, zanlı Mehmet Can Çalıdan’nın 17 Ağustos tarihinde, sabah 04.30 raddelerinde bir cürüm işlemek maksadıyla Çatalköy’de sakin S. U.’ya ait iki katlı müstakil evin açık sürme balkon kapısından ikametgaha girdiğini söyledi.


Soyel, zanlının daha sonra S. U.’nun yatak odasına kadar girdiğini ve yatak odasındaki sandalye üzerinde duran bayan kol çantasını eline aldığı esnada fark edilmesi üzerine çantayı yere atarak kaçmaya çalıştığını kaydetti.


Zanlının ev sakinleri tarafından yakalanarak polise teslim edildiğini belirten Soyel, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın henüz yeni başladığını aktardı.


Meseleyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında alınması gereken ifadelerin olduğunu belirten Soyel, ayrıca zanlının 2019 yılında Girne’de meydana gelen birçok ikametgahtan sirkat suçlarıyla ilgili bağlantısının olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledi.

“Kötü bir niyetim yoktu”


Polis memuru Soyel, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılığının kuvvetle muhtemel olduğunu belirterek, zanlının ilk etapta 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.


Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Mehmet Can Çalıdan, “Ben yaklaşık 3 yıldır Kıbrıs’ta öğrenciyim. Karaoğlanoğlu bölgesinde yeni ev tuttum. Geceleyin dolaşmak isterken yanlışlıkla Çatalköy’e kadar gittim. Daha önce Çatalköy’e hiç gitmediğim için kayboldum. O sırada ışığı açık bir ev gördüm. Yolumu bulmak ve yardım istemek için o eve doğru gittim. Uzunca bir süre içeriye doğru seslendim. Beni duyan olmadı. Ben de yardım istemek için evin bahçesine girdim. Kötü bir niyetim yoktu” dedi.


Yargıç Jale Dizdarlı Ergüden, meselenin çok ciddi olduğuna dikkat çekerek, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75