Yavru köpek sopayla katledildi

banner37

Gazimağusa’da, Hüseyin Hebsoy, ‘avlusuna girdiği’ gerekçesiyle komşusunun yavru köpeğini sopayla vurarak öldürmekten tutuklandı

Yavru köpek sopayla katledildi
banner90
banner99

“GÖRGÜ TANIĞI VAR”… İsmail Görür’e ait 2,5-3 aylık Golden cinsi köpeği sopayla vurarak öldürdüğü suçlamasıyla Hüseyin Hebsoy’u mahkemeye çıkaran polis, olayın görgü tanığı olduğunu belirttikten sonra, olayla ilgili ifade vermeyen zanlının sadece sözlü beyanında, daha öncede köpeği bahçesinde bulup kovaladığını söylediğini ifade etti. Hebsoy, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

   Gazimağusa’da, Hüseyin Hebsoy isimli zanlı, önceki gün sabah saat 06.30 sıralarında, ‘bahçesine girdiği’ gerekçesiyle, komşusu İsmail Görür’e ait olan 2,5-3 aylık Golden cinsi yavru sopayla vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklandı ve çıkarıldığı mahkemede ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Çebi, zanlının 2 Temmuz 2020 tarihinde, komşusunun oto galerisinde kalan Golden cinsi 2,5-3 aylık köpeğini sopa ile dövmek suretiyle ölümüne sebep olduğunu belirtti.

   Şikâyet üzerine aynı gün zanlının tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Çebi, zanlının mesele ile ilgili ifade vermediğini, sadece köpeği daha önce de bahçesinde bulup kovaladığına dair beyanda bulunduğuna dikkat çekti.

   Olayla ilgili bir görgü tanığının bulunduğunu söyleyen Çebi, KKTC vatandaşı olan zanlının davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla zanlının KKTC haricine çıkışını men ederek KKTC vatandaşı muteber bir şahsın 75 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücut etmesi şartıyla serbest kalması yönünde emir verdi. (MHA)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75