banner6

Yaya hayati tehlikeyi atlattı, araç sürücüsü serbest kaldı

banner37

Yaya hayati tehlikeyi atlattı, araç sürücüsü serbest kaldı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Lefkoşa’da yolu geçmeye çalışan yaya Bekir Baykuş’a aracıyla çarparak ağır yaralanmasına neden olan Abdelrahman M. Abdelrahman teminatla serbest bırakıldı.  

   Zanlı Abdelrahman M. Abdelrahman dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kazada ağır yaralanan Bekir Baykuş’un hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi. 

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Trafik Tahkikat Şube’de görev yapan polis memuru Ömer Savran’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Savran, Lefkoşa’da saat 22.50’de Bedreddin Demirel Caddesi’nde SL 344 plakalı salon aracıyla batı istikametine doğru ikinci şerit içinde süratli ve dikkatsizce seyreden zanlının, yolun solunda bulunan Anadolu Hayat Emeklilik isimli işyerinin önüne geldiğinde yolun solundan sağına yaya olarak geçip, refüj içinden ani olarak yola geri giriş yapan Bekir Baykuş’a aracının ön kısmı ile çarptığını kaydetti.

   Polis memuru Ömer Savran, göğüs kısmında kaburgaları ve sağ eli kırılan Bekir Baykuş’un Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını ve hayati tehlikeyi atlattığını belirtti.

   Savran, zanlının ayrıca kırmızı ışığı ihlal ettiğinin tespit edildiğine vurgu yapıp, ABD vatandaşı olan ve ülkemizde öğrenim gören zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 30 bin TL’lik nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110