Yayaların can güvenliği tehlikede

banner37

Lefkoşa’da Girne Caddesi’nde kaldırım üzerindeki kırık rögar kapağı, bölge sakinlerinin tepkisine neden oldu:

Yayaların can  güvenliği tehlikede
banner8

Ahmet UÇAR

Başkent Lefkoşa’nın tarihi Surlariçi bölgesinin en önemli giriş arterlerinden biri olan ve Girne Kapısı’nı Sarayönü Meydanı’na bağlayan Girne Caddesi üzerindeki kaldırımın üzerinde bulunan kırık rögar kapağı, bölge sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Kentin en işlek caddelerinden biri olan Girne Caddesi’ndeki kırık rögar kapağının bir an önce değiştirilmesini isteyen bölge sakinleri, kaldırımı kullanan yayaların can güvenliğinin tehlikede olduğunu dile getirdi.

Bölge sakinleri, tarihi eserlerin yoğun olduğu Surlariçi bölgesinde, Başsavcılık, Mahkemeler, Vakıflar İdaresi gibi önemli devlet daireleri ile çok sayıda işyeri bulunduğu için Girne Caddesi’nin gün içerisinde çok yoğun olduğunu vurgulayarak, “Pandemi olmasına rağmen burası gündüz vakitlerinde ana baba günü oluyor. Çocuklar da başta olmak üzere bir sürü kişi, bu kaldırımı sürekli olarak kullanıyor. Kapağın kırılmasıyla kaldırımın ortasında bir delik oluştu ve bu deliğin etrafında herhangi bir uyarıcı da yok. Yani, yayaların can güvenliği tehlikede. Yetkililer, kimsenin canına zarar gelmeden gereken adımları atmalı” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75