Yayaların geçişi tel örgüyle engellendi

banner37

Ulaştırma Bakanlığı, Haspolat çemberi yakınındaki yaya geçidini kaldırdı, yayalara araçlı alt geçitteki kaldırımı kullanması için uyarıda bulundu. Ancak, can güvenliğini hiçe sayarak anayolu karşıdan karşıya geçmekte ısrar eden yayalar için bakanlık yeni önlem almak zorunda kaldı

Yayaların geçişi tel  örgüyle engellendi
banner90
banner8

Haspolat çemberi yakınındaki Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) karşısında bulunan yaya geçidi, yol ve trafik güvenliği açısından tehlikeli olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz hafta tamamen kaldırıldı.

Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlığı, bölgeye üst geçit yapılana kadar, araçlı alt geçitten yayalar için yeni geçiş noktası açmak için çalışma başlattı. Çalışma tamamlanana kadar da yayalara, söz konusu alt geçitteki kaldırımın kullanılması için yönlendirici levhalar astı.

Ancak, can güvenliğini hiçe sayarak ısrarla, anayolu karşıdan karşıya geçmekte ısrarcı olan yayalar için Ulaştırma Bakanlığı, yeni önlem aldı ve yol boyunca tel örgü çekti.

Araçlı alt geçide bugün oto korkuluk konulacak

banner134
Ulaştırma Bakanlığı, Haspolat’taki araçlı alt geçitten yayaların daha rahat geçiş yapabilmesi için araçlara şerit sınırlaması getiriyor.

Alt geçitteki şerit sınırlaması için bugün yola oto korkuluk çekilecek ve var olan kaldırım genişletilecek.

UKÜ’den mekik servisi

Haspolat bölgesindeki evlerden UKÜ’ye gitmek için anayolu karşıdan karşıya geçerken, can güvenlikleri tehlike altına giren yayalar için üniversite de devreye girdi.

UKÜ, Haspolat çemberi yakınına üst geçit yapılana kadar Haspolat-UKÜ arasında “mekik servisi” yani sürekli otobüslerin servis yapacağı bir düzeni hayata geçiriyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75