Yayanın durumu ağır

banner37

Gazimağusa’da sürücüsünün dikkatsizliği sonucu bir araç, önce  yaya geçidindeki yayaya, ardından da karşı şeritten gelen araca çarptı

banner87
Yayanın durumu ağır
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da sürücüsünün dikkatsizliği sonucu bir araç, önce  yaya geçidindeki yayaya, ardından da karşı şeritten gelen araca çarptı.

Kaza sonucu, yolun solundan sağına doğru yaya geçidi üzerinden  yaya olarak  geçmeye çalışan 26 yaşındaki Abigail Abosede Komolafe, ağır yara alarak Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne yapılan ilk müdahalenin ardından da Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kazada vücudunun çeşitli yerlerinden yara alıp şuuru kapalı olan genç kız, bazı tetkikler için Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve yapılan tetkiklerinin ardından, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne  getirilerek, burada yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı.

banner134

Polis soruşturma başlattı

 Elde edinilen bileğiyle göre kaza, dün saat 10.40 sıralarında,  Gazimağusa'da Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde meydana geldi.

73 yaşındaki Ahmet Kızan, yönetimindeki  FT 720 plakalı araç ile anıt çemberi istikametine doğru seyrettiği sırada, o esnada yolun solundan sağına doğru yaya geçidi üzerinden  yaya olarak  geçmeye çalışan Abigail Abosede Komolafe’ye  çarptı.

Çarpma sonrası yolun sağına geçen FT 720 plakalı araç, karşı istikametten gelmekte olan 54 yaşındaki Hacı Yusuf Uslu yönetimindeki BF 899 plakalı araç ile yüz yüze çarpıştı

Kazada,  yaya olan Abigail Abosede Komolafe ağır yara alarak tedavi altına alındı.

Polisin kazayla ilgili  başlattığı soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75