banner6

Yayaya çarpıp, ağır yaralanmasına sebep oldu

banner37

Yayaya çarpıp, ağır  yaralanmasına sebep oldu
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Lefkoşa’da yolu geçmeye çalışan yaya Bekir Baykuş’a aracıyla çarparak ağır yaralanmasına neden olan Abdelrahman M. Abdelrahman tutuklandı.

   Zanlı Abdelrahman M. Abdelrahman dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Attila Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Trafik Tahkikat Şube’de görev yapan polis memuru Kemal Dinçli’yi dinletti. Mahkemede yeminli şahadet veren Dinçli, Lefkoşa’da saat 22.50’de Bedreddin Demirel Caddesi’nde SL 344 plakalı salon aracıyla batı istikametine doğru ikinci şerit içinde süratli ve dikkatsizce seyreden zanlının, yolun solunda bulunan Anadolu Hayat Emeklilik isimli işyerinin önüne geldiğinde yolun solundan sağına yaya olarak geçip, refüj içinde çıkıp, ani olarak yola geri giriş yapan Bekir Baykuş’a aracının ön kısmı ile çarptığını kaydetti.

   Polis memuru Kemal Dinçli, göğüs kısmında kaburgaları, sağ eli kırılan Bekir Baykuş’un Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını ve hayati tehlikesinin olduğuna dikkat çekti.

   Dinçli, kaza mahallindeki kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğine ve tahkikatın devam ettiğine vurgu yapıp, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlı, sınav haftasında olduğunu beyan edip, tutukluluk talebine itiraz etti.

   Yargıç Gökan Asafoğulları, tahkikatın seyrinin boyut değiştirebileceğine, kamu yararı ve suçun aydınlatılmasının önemine vurgu yapıp, zanlının itirazını reddetti. Asafoğulları, tutukluluk talebini onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110