YDP Akıncı'yı gösterdiği liderlik nedeniyle tebrik etti

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YKP) Genel Başkan Yardımcısı Sunalp Derviş Sencer, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın müzakere sürecinde Kıbrıs Türkü’nün hak ve menfaatlerini sonuna kadar savunduğunu ifade ederek tebrik etti.

YDP Akıncı'yı gösterdiği liderlik nedeniyle tebrik etti
banner99

Sencer yazılı açıklamasında, aylar süren müzakere sürecinin Mont Pelerin’de çöküntüye uğramasının toplum üzerinde büyük hayal kırıklığına yol açtığını kaydetti.

Sencer şöyle devam etti:

“Mont Pelerin’de yapılan görüşmelerin detaylarını öğrendiğimizde Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Kıbrıs Türk heyetinin çözümü sonuna kadar zorladığını,  ama ihtirasları aklının çok önünde olan Rum tarafının müzakereleri çıkmaza sürüklediğini üzülerek öğrendik.

Müzakere süreci içerisinde Kıbrıs Türkü’nün hak ve menfaatlerini sonuna kadar koruyan sayın Cumhurbaşkanımızı tebrik ediyoruz. Müzakere sürecinin tüm detaylarını öğrendikten sonra parti olarak süreç ile ilgili son değerlendirmemizi yapacağız.”

banner134
“Çöken müzakereler değil 48 yıldır sürdürülen federasyon arayışlarıdır”

Diğer yandan Rauf  R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Başkanı Latif Akça, Kıbrıs Türklerinin bu günden sonra yoluna birlik beraberlik içinde devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Müzakerelerle ilgili yazılı açıklama yapan Akça, “Çöken müzakereler değil 48 yıldır sürdürülen federasyon arayışlarıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın müzakereleri kararlılık ve özveriyle sürdürdüğünü belirten Akça, “Rumlar hatalarını anlayana kadar iki komşu egemen devlet olarak ada üzerinde birlikte yaşamaya devam etmeliyiz. Eğer müzakerelere yeniden başlanacaksa iki egemen devlete dayalı konfederasyon ile devam edilmelidir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75