YDP Ekonomik önlemlerle ilgili önerisini başbakana sundu

banner37

banner87
YDP Ekonomik önlemlerle ilgili önerisini başbakana sundu
banner90
banner8

Yeniden Doğuş Partisi, Parti Ekonomi Kurulu tarafından hazırlanan "Krizden Çıkış ve Ekonomik Önlemler" başlığı altında hazırladığı önerileri Başbakan Ersin Tatar’a sundu. 
Konu hakkında açıklama yapan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, ülkenin uzun sürecek bir kriz sürecine girdiğini, bu krizden çıkarken herkesin fedakarlık yapması gerektiğini,  bunun için Hükümetin ciddi bir önlemler paketi hazırlamasının şart olduğunu söyledi. 
Arıklı; bu önlem paketini açıklarken şeffaflık, adalet ve eşitlik prensiplerine azami dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. 
Arıklı; "Çalışanlar ve sektörler elbette fedakarlık edecek. Ama ondan önce devleti yönetenlerin ne kadar fedakarlık yapacağını bu toplum görmeli. Hükümet, yapabileceği tasarrufu önce kendisi devlette yapmalı, sonra halktan fedakarlık istemelidir" dedi. 

banner134
Arıklı hazırladıkları önerilerin çok ciddi bir ekip tarafından hazırlandığını,  amaçlarının hükümete yardımcı olmak olduğunu söyledi. 
Arıklı söyle devam etti; 
"Biz bir muhalefet partisiyiz. Acı reçete sunmak gibi bir mecburiyetimiz yok. Ama gün sıkıntılardan siyasi rant elde etme, popülizm yapma günü değildir. Bu kriz hepimizi derinden etkileyecek. Bir kaç ay sonra maaş ödeyemeyecek durumda olan bir ekonomik yapımız var. Hükümet belki krizi fırsata çevirir. Yapılması gereken reformları yapar. Yapısal dönüşümü gerçekleştirir. Bu Hükümet bunu yapabilir mi derseniz,  bunu hep birlikte göreceğiz. Yaparsa yapar. Yapamazsa gider. Yerine yapabilenler gelir" 
Arıklı Hükümete her konuda yardımcı olmaya devam edeceklerini de söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75