YDP: Kıbrıslı Türkler arasında Rum beslemeleri var

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP), Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin amacının KKTC’yi zayıflatmak, bölmek ve parçalamak olduğunu  kaydetti  ve “Bu sinsi eylemleri için dış dünyada çalışmalarına devam ettikleri gibi, ülkemiz içinde de beslediği bazı kesimlerle varlıklarını sürekli diri tutmaktadırlar” iddiasında bulundu.

YDP: Kıbrıslı Türkler arasında Rum beslemeleri var
banner99

YDP Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, yazılı açıklamasında, her provokatif eylemde en ön sıralarda yer aldığını iddia ettiği  bazı isimlerin, inanmadıklarını bu ülkeden maaş aldıklarını savundu.

banner134
Bazı sendikaların dış güçlerden aldıkları talimatları  uyguladıklarını, icazetleri doğrultusunda yaşadıkları ülkeyi ve maaş aldıkları devleti   karaladıklarını ileri süren Zaroğlu, AB, ABD, BM, UNOPS, UNDP, Soros Vakfı, Stelyos Vakfı'ndan para alan kesimin amacının, “böl- parçala”  ve bölücülük faaliyetinde bulunarak KKTC’de yıllarca birlikte yaşamış, kader birliği yapmış insanları bir birine düşürmek olduğunu iddia etti.

Bunların cezasız kalmaması gerektiğini savunan Zaroğlu, ülke yönetimine geldikleri gün bunların hesabını soracaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75