banner6

YDP olası referandumda oyunu açıkladı

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Başkanı Erhan Arıklı ve beraberindeki heyet dün Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile görüştü.

YDP olası referandumda oyunu açıkladı
banner151 banner143

YDP basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nde gerçekleşen görüşmede Arıklı, Başbakan Yardımcısı Türkeş’e YDP’nin iç ve dış konularla ilgili  görüşlerini aktardı.

“Siyasi eşitliğimizi koruyan, iki bölgeli ve iki halka dayalı bir federasyona ‘evet’ diyeceğiz”

Kıbrıs müzakereleriyle ilgili; “biz Kıbrıs’ta çözümden yanayız. Türkiye’nin etkin ve fiili garantisini sulandırmayacak, halkımızı yeniden göçmen durumuna düşürmeyecek, siyasi eşitliğimizi koruyan, iki bölgeli ve iki halka dayalı bir federasyona ‘evet’ diyeceğiz” diyen Arıklı,  YDP’nin bu ilkeleri saklı tutarak, görüşmeleri yürüten Cumhurbaşkanı Akıncı’ya ihtiyatlı desteğinin sürdüğünü kaydetti.

Arıklı iç konularla ilgili; “ülkemizdeki sorunlar artık kangren oldu. Bu hastalıklı yapı, pansuman tedbirlerle iyileştirilemez. Türkiye’yi sömürmeye dayalı, üretmeden tüketen, Kıbrıs Türkü’nü zengin kaynakların fakir bekçisi yapan bu düzenin değişmesi gerekiyor. Bu düzeni bizden başka bir siyasi parti de değiştiremez. Düzeni yaratan ve sonra da bu düzenden beslenen siyasi partiler, düzenin bekçisi olan sendika, birlik ve diğer kurumlarla birlikte bu düzeni sonuna kadar ayakta tutmaya çalışmaktadırlar. Nitekim son dört yılda iş başına gelen ve farklı ideolojilere sahip olan CTP, UBP ve DP Türkiye ile imzalanan ‘Ekonomik Protokol’ün radikal değişiklikler içeren maddelerini uygulayamamışlardır” şeklinde görüşlerini aktardı.

“Ayrımcı ve bölücü diyen kesimler…”

YDP’nin toplumun en altında ezilen ve ötekileştirilenlerin partisi olduğunu da ifade eden Arıklı, kendilerine “ayrımcı ve bölücü” diyerek karalamaya çalışanların bu düzenden nemalanan kesimler olduğunu savundu.

Kimse ile bayrak yarışına girmediklerini belirten Arıklı, hiçbir kimsenin bu devlet, bayrak ve topraklara kendilerinden daha fazla bağlı olduğuna inanmadıklarını da söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 14:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104