YDP, TC Elçiliğini ayırımcılıkla suçladı

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, TC Elçiliği'nin geçtiğiiz günlerde Lefkoşa Surlariçi'ndeki darp olayı ile ilgili açıklama yaptığını, aynı hassasiyeti daha önce aynı bölgede yaşanan tecavüz olayına da göstermesini beklediklerini söyledi. 

YDP, TC Elçiliğini ayırımcılıkla suçladı
banner99

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) heyeti Maraş’ta bildiri dağıtarak, İlçe Merkezi’nde toplantı gerçekleştirdi. YDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, sohbet toplantısında Maraş’ın yaşadığı sıkıntıları dile getiren YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, geçtiğimiz günlerde Lefkoşa Surlariçi bölgesinde 3 gence yapılan saldırıya değindi.

Türkiye Lefkoşa Büyükelçiliği’nin ilk defa adli bir olay karşısında bildiri yayınlayıp olayı kınadığını anımsatan Arıklı, “Bu çok güzel bir hassasiyet.  Elçiliğimizden benzer konularda da duyarlılık bekliyoruz” dedi.

banner134
Aynı bölgede birkaç hafta önce yaşanan tecavüz olayına da değinen Arıklı, şöyle devam etti:

“Gönül isterdi ki Büyükelçiliğimiz son olayda olduğu gibi bu olayda da aynı hassasiyeti  göstersin ve  konuyu takip etsin. Aksi takdirde kurbanların doğum yerlerine göre tavır takınılmış gibi bir durum ortaya çıkar.”

 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75