banner6

YDP'den 'kalemini satmayan basın mensupları'na kutlama

banner37

Yeniden  Doğuş Partisi (YDP) Başkan Yardımcısı Mehmet Ünal Bay, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

YDP'den 'kalemini satmayan basın mensupları'na kutlama
banner151 banner143

Bay yayınladığı mesajda, Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde “kalemini satmayan, basın ahlakını ön planda tutup halkı doğruya yönlendiren” basın mensuplarını kutladı.

Siyasi partilerin etkin bir silah olan basını kullanma yarışı içerisinde olduğunu iddia eden Bay, bundan faydalanmak isteyen özel ve tüzel kişilerin basını ele geçirme ve menfaatleri uğrunda yarıştıklarını savundu.

“Basın milletin toplu sesidir denilse de aslında milletin sesini oluşturan basındır” diyen Bay,  devletlerin kaderinde yönlendirici rol oynayan basının, milletlerin tarih sahnesindeki seyrinde rehber rolü oynadığı ve bu sebeple milletin gideceği hedefin tespitinde en önemli kilometre taşı olduğunu belirtti. Mehmet Ünal Bay mesajında şunları ifade etti:

“Bu etkin silahı kullanma yarışında olan siyasi partiler ve bundan fayda bekleyen özel ve tüzel kişiler basını ele geçirmek ve menfaatleri uğrunda kullanma yarışına girmişlerdir. Bu yarışta maalesef bazen milli menfaatler çıkar odaklarına kurban edilmektedir. İşte bu akım basının milli menfaatleri korumak yerine, çıkar odaklarının güdümüne girmekte veya milletin bilgisine sunulması gereken bilgilerin milletten gizlenmesine sebep olmaktadır. Bazen kişilerin sesinin kısılması, bazen de ekonomik ambargolarla, hür basının ayağına çelme takılmaktadır.”

Mesajda, “gayrı ahlaki” diye nitelenen bu  baskı ve  yanlı davranışlar da  kınandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 13:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104