YDÜ Oluşumu, ilk inşaatı Gönyeli Yenikent’te yapacak

banner37

YDÜ Oluşumu, ilk inşaatı Gönyeli Yenikent’te yapacak
banner90
banner8

Günsel Aile Kurulu’nun kararıyla, Yakın Doğu Oluşumu’nun KKTC’nin 6 ilçesine yaparak devlete devredeceği 6 ilkokuldan ilki, Gönyeli Yenikent’te inşa edilecek.

Lefkoşa’da, Gönyeli Yenikent’te inşa edilecek okulun arazi teslimi Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ile Oluşum Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel tarafından gerçekleştirildi.

Törende konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Gönyeli Yenikent Belediyesi’nde 14 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek okulun 500 kişi kapasiteli olacağını ifade etti.

banner134

Amcaoğlu, “Attığınız bu adım bizim için geleceği aydınlatacak bir işaret fişeği niteliğindedir. Ülkesine gönül vermiş iş insanlarımıza, ülkemizin geleceğini güçlendirmek için, devletinin yanında olma konusunda öncülük ettiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi.

Oluşum Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel de ülkenin eğitimine yapılan yatırımın, geleceğine yapılan yatırım olduğuna işaret etti.Günsel, “Eğitimimize, köklerimize güç katacak 6 ilkokulu, ülkemiz ve çocuklarımız için bir an önce tamamlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75