YDÜ'den kan bağışı kampanyalarına destek

banner37

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Türk Kızılayı’nın Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ile işbirliği içinde Kıbrıs’ta kan bağışını özendirme ve donör kazanımı sağlamak amacıyla başlattığı “Kan Bağışı Kazanma Projesi”ne destek vereceğini açıkladı.

YDÜ'den kan bağışı kampanyalarına destek
banner8

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında, Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Operasyon Müdürü Dr. Metin Kalender ve ekibi, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Ulubay eşliğinde, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş ile Sağlıktan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ’a nezaket ziyaretinde bulundu.

banner134
Ziyarette konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş ise, Türk Kızılay’ının kan bağışı kampanyalarında her geçen gün yeni bir projeye imza attığını ifade ederek, projeye gereken desteği vereceklerini söyledi.

Kanın tek kaynağının sağlıklı bağışçılar olduğuna ve kan bağışının önemine dikkat çeken Rektör Yardımcısı Bektaş, şöyle devam etti:

“Bir kişinin hayatını kurtarmak paha biçilemez bir değere sahiptir. Türk Kızılayı ile Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ının ülkede kan ihtiyacını giderme ve kan verme hakkında farkındalık oluşturmak için başlattığı projede yer almaktan büyük mutluluk duyacağız. Hem gençlerin bilinçlendirilmesi hem de sürekli ve gönüllü kan bağışçı sayısının arttırılmasının hedeflendiği projeye üniversite olarak gereken desteği koyacağız”

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75