Yedidalga ve Yeşilırmak plajları temiz

banner37

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ve bölgedeki plaj ve restoran işletmecileri tüm hazırlıklarını tamamladıklarını, kontrollerini yaptıklarını ve bölge denizinde kirlilik ve denizanası bulunmadığını açıkladı:

Yedidalga ve Yeşilırmak plajları temiz
banner90
banner8

“BİZDE DENİZANASI YOK”… Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Aspava Restoran’ın sahibi Caner Aspava ve Dillirga Restoran’ın sahibi Erdoğan Akkılınç, son günlerde basında ve sosyal medyada, Girne bölgesindeki denizlerde çok sayıda denizanası olduğuna yönelik haberlerin yer aldığına işaret ederek, “bizim bölgemizdeki deniz temiz ve denizanası yok. Herkesi, güvenli olan plajlarımıza bekliyoruz” dedi.

Güren TİLKİ

   Yedidalga ve Yeşilırmak bölgesindeki plaj ve restoranlar Koronavirüs sonrası yaz için sezonun hazırlıklarını tamamladı. Batı bölgesinde plajlar yaza hazır.

   Plaj işletmecileri yeni sezon için müşterilerine yönelik hazırlıklarını büyük oranda tamamladı.

   Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Aspava Restoran’ın sahibi Caner Aspava ve Dillirga Restoran’ın sahibi Erdoğan Akkılınç, son günlerde basında ve sosyal medyada Girne bölgesindeki denizlerde çok sayıda zehirli denizanası olduğuna yönelik haberlerin yer aldığına işaret ederek, Yedidalga ve Yeşilırmak’taki denizleri bizzat kontrol ettiklerini, bölgede hiç denizanası olmadığı gibi denizin de temiz olduğuna vurgu yaptı.

   Kaya, Aspava ve Akkılınç, herkesi bölge plajlarını ziyaret etmeye çağırdı.

“Bölgemizde güvenle denize girebilirsiniz”

   Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, 2 aylık bir Koronavirüs mücadelesinden sonra en nihayet hayatın normalleşmeye başladığını söyleyerek, aynı zamanda denize girme sezonunun da açıldığına dikkat çekti.

   Lefke bölgesindeki denizin temiz olduğunu, denizanası ya da başka bir tehlikeli durum olmadığını dile getiren Kaya, “Engellilerin de denize girebilmesi için plajlarda düzenlemeler yaptık. Bölgemizde plajlara giriş ücreti alınmıyor, sadece verilen hizmet karşılığında dileyen yerler ücret talebinde bulunabilir” diyerek, herkesi bölgedeki plajlara davet etti.

“4 kilometrelik alanı yüzerek denetledim”

   Milli yüzücülerimizden olan Caner Aspava da, sahibi olduğu Aspava Restoran’daki yaza yönelik tüm hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

   Bölgedeki denizin temiz olduğunu vurgulayan Aspava, dört kilometrelik alanı yüzerek denetlediğini kaydederek, “İnsanların yüzebileceği bölgeyi şamandıralarla kapattık. Bu bölge içinde her zaman bir cankurtaranımız var. Sorumluluğumuzda olan bölgede herhangi bir olaya müdahale edecek sertifikalı cankurtaranımız mevcuttur. Güvenlik önlemlerimizi aldık. Tüm hazırlıklar tamamdır. Plaja girişlerde ücret almıyoruz. Sosyal medyada ve basında bu yıl denizlerimizde denizanasına rastlandı haberleri çıksa da batı bölgesinde böyle bir durum söz konusu değildir. Bölgemiz denizindeki 4 kilometrelik alanı yüzerek denetledim, halkımız rahatlıkla denize girebilir” diye konuştu.

“Halkımızı Yeşilırmak’a bekliyoruz”

   Yeşilırmak’taki Dillirga Restoran’ın sahibi Erdoğan Akkılınç da, plaja girişlerde hiçbir ücret talep etmediklerini dile getirerek, halkın rahatlıkla bölgedeki denize girebileceğini söyledi.

   Akkılınç, “Yeşilırmak bölgesinde denizlerimiz şuan itibarı ile temiz durumda. Denizanası diye bir şey yok. Halkımız rahatlıkla bölgemizdeki denizleri kullanabilir. Hazırlıklarımız tüm hızla sürüyor. Koronavirüs’ten dolayı 2 ay sonra restorana kavuştuk. Yaza yönelik kapasitemizi artırdık. En iyi hizmet için yenilikler yapıyoruz. Emniyet şeritleri çekeceğiz. Güvenlik için de tüm tedbirlerimizi aldık. Eksikliklerimizi hızla tamamlıyoruz. Halkımızı Yeşilırmak’a bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75