Yedidalgalı balıkçıların,  yıllar sonra yüzü güldü

banner37

Yedidalga’daki balıkçı barınağının tadilatı başladı

banner87
Yedidalgalı balıkçıların,  yıllar sonra yüzü güldü
banner90
banner99

RIHTIM DA YAPILIYOR… Yedidalga Balıkçılar Birliği As Başkanı Gürtaç Akkılınç, balıkçı barınağıyla ilgili yaptıkları çağrıların 40 yıl sonra duyulduğunu belirtti. Barınağın bulunduğu limanın iki ayda yapıldığını söyleyen Akkılınç, teknelerin tamiri için geniş bir alan, rıhtım yeri ve dalgakıran yapıldığını ifade etti.

Güren TİLKİ

Lefke ilçesine bağlı Yedidalga köyünde, balıkçı barınağının tadilatına başlanması, balıkçıların yüzünü güldürdü.


KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Yedidalga Balıkçılar Birliği As Başkanı Gürtaç Akkılınç, balıkçı barınağıyla ilgili yaptıkları çağrıların yıllar sonra duyulduğunu belirtti.


Limanda çalışmaların başlatıldığını ifade eden Akkılınç, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz’a desteğinden dolayı teşekkür etti.


Akkılınç, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Hayvancılık Dairesi ve patlayıcı maddeler müfettişliğinin de özverili çalışmalarıyla, barınağın bulunduğu limanın iki ayda yapıldığını, teknelerin tamiri için geniş bir alan, rıhtım yeri ve dalgakıran yapıldığını belirtti.


Bölge balıkçılarının mutlu olduğunu ifade eden Akkılınç, 40 yıldan sonra balıkçıların yüzünün güldüğünü söyledi.


Akkılınç, yeni balıkçı barınağının yerinin, projesinin de hazır olduğunu belirterek Tarım Bakanlığı’ndan söz aldıklarını, bunun da balıkçıların ümitlerini yeşerttiğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108