banner6

Yedikonuk-Büyükkonuk Sahil Yolu Projesi'nin imzaları atıldı

banner37

İhale süreci bir süre önce tamamlanan Yedikonuk-Büyükkonuk Sahil Yolu Projesi’ne imzalar atıldı.

Yedikonuk-Büyükkonuk Sahil Yolu Projesi'nin imzaları atıldı
banner99

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, sözleşmeye, Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ve ihaleyi kazanan Tarmaç Asfalt Beton İnşaat Direktörü Ali Tosun imza koydu. İmza töreni, bakanlıkta, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün huzurunda gerçekleşti.

Dürüst: Halkımıza hizmet, icraat için buradayız

Kemal Dürüst, ihale sözleşmesinin imzalanması öncesinde yaptığı konuşmada, Yedikonuk-Büyükkonuk sahil yoluyla ilgili bir süre önce Karayolları Dairesi mühendisleri ve teknik ekibiyle birlikte yerinde incelemelerde bulunarak, projenin nasıl olacağı konusunda çalışmaların yapıldığını belirtti. Dürüst,  ihale sürecine girildiğini belirterek, “Başta Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu olmak üzere, bölge halkının yoğun talebi üzerine bir çalışma başlattık. Çünkü bizler halkımıza hizmet için, icraat için buradayız” dedi.

Projenin ihale sürecine gelinceye kadarki çalışmalarla ilgili bilgiler veren Dürüst, “Bugün projenin hayata geçirilmesi için ihaleyi kazanan Tarmaç Asfalt Beton ve İnşaat Şirketi ile Karayolları Dairemiz arasında sözleşme imzalanması aşamasına gelmiş bulunuyoruz” dedi.

180 günde tamamlanacak

Yedikonuk-Büyükkonuk Sahil Yolu Projesi çalışmalarına 4 Ekim’de başlanacağını belirten Dürüst, “Yolun uzunluğu 5 km. Genişliği ise 4 metre. Yaklaşık olarak 2.5 milyon TL’ye mal olacak yolumuzun bitiş süresi ise 180 gün olarak belirlendi” dedi.

Dürüst, bu projenin tamamlanmasıyla birlikte, Büyükkonuk, Yedikonuk ve çevre köylerinde ikamet edenlerin, Karpaz istikametine giden Girne sahil yoluna ulaşmalarının çok daha kolay ve güvenli bir hale geleceğinin altını çizdi. Dürüst, çalışmaların başlayacağı bölgeye yarın giderek, çalışmaları yerinde inceleyeceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 13:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104