Yedikonuklu üreticiler isyanda

banner37

Yedikonuk Mandıralar Bölgesi’nde dün sabah İsa Gencer’in mandırasına giren başıboş köpekler bir koyunu telef etti, 12 koyunu ise yaraladı

Yedikonuklu üreticiler isyanda
banner99

Ayşe BULUT

Yedikonuk Mandıralar Bölgesi’nde başıboş köpekler son bir ay içinde 7-8 kişinin ağılına girerek çok sayıda koyunu telef ederken çok sayıda koyunu da ciddi şekilde yaraladı. Köpekler, dün yine bir üreticinin ağılına girerek, hayvanlarına saldırdı.

Yedikonuk-Mehmetçik köyü arasındaki Yedikonuk Mandıralar Bölgesi’nde dün sabah İsa Gencer’in mandırasına giren başıboş köpekler bir koyunu telef ederken, 4’ü ağır toplam 12 koyunu yaraladı.

KIBRIS’a konuşan İsa Gencer, özel sektörde çalıştığını, üç çocuğu olduğunu ve ek gelir olarak da çocuklarını okutabilmek için küçükbaş hayvan yetiştirdiğini belirtti.

Gencer, dün sabah saat 05.30’da mandıraya hayvanları yemlemeye geldiğinde mandırasına giren köpeklerin, bir yıllık gelirini bir gecede heba ettiğini gördüğünü anlattı.

Gencer, şöyle devam etti:

“Bir koyunum telef oldu. 4 koyunum da ağır yaralı. Onlar da telef olup gidecek. Benim bir yıllık gelirim gitti. Bu başıboş köpeklere bir çare bulunmalı. Mehmetçik Belediyesi başıboş köpekleri topluyor. Barınak yerine çöplüğe atıyor. Aç alan köpekler de gelip, mandıralarımıza girerek hayvanlarımızı telef ediyor. Çöplükle mandıralar bölgesinin arası 1 kilometre. Aç kalan köpek 10 kilometre bile gider ve yiyecek arar. Bir ay içinde 7-8 kişinin ağılına girerek birçok hayvanı telef ettiler. Birçok hayvanı da yaraladılar. 2-3 kişinin ağılına iki defa girdiler. Kardeşimin mandırasına bir günde hem gece hem de gündüz iki defa girerek, hayvanları telef ettiler. Yetkililer bu başıboş köpeklere bir çare bulmalı. Biz artık baş edemez olduk. Köylünün tüm beklentisi bu hayvanlardan elde edeceği gelirdir. Bunları da köpekler telef ederse bizler ne yapacağız.”
 

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88