Yeğenine tecavüz eden amca, mahkemeye çıkarıldı

banner37

Öz yeğeni olan küçük kız çocuğuna iki yıl boyunca cinsel istismarda bulunan F.B., isimli amcanın yargılanmasına 12 Mart’ta başlanıyor

Yeğenine tecavüz eden amca, mahkemeye çıkarıldı
banner90
banner8

DOSYANIN TAMAMLANMASI BEKLENİYOR… Kardeşinin çocuğu olan 12 yaşındaki kızla Mart 2017-Eylül 2019 tarihleri arasında birçok kez cinsel ilişkiye girdiğini kabul eden ve ilişkinin kızın rızasıyla olduğunu iddia eden 40 yaşındaki F.B., dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Savcılık, dava dosyasındaki eksik evrakları tamamlamak için süre istedi, mahkeme 12 Mart’a gün verdi.

Ayşe BULUT

Kamuoyunda büyük infiale neden olan 40 yaşındaki amcanın, iki yıl boyunca öz yeğeni olan 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunması olayı dün yeniden gündeme geldi.

Olayın ortaya çıkmasının hemen öncesinde astsubaylık mesleğinden istifa eden 40 yaşındaki F.B., Mart 2017 ve Eylül 2019 tarihleri arasında, olayın ortaya çıktığı tarihte 12 yaşında olan kız çocuğuna birçok kez cinsel istismarda bulunmak suçundan itham edilmek üzere dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Tutku Candaş’ın baktığı davanın dünkü celsenin başında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler söz alarak, sanık aleyhindeki dosyada DNA analizleriyle ilgili raporları ile pataloji raporlarının eksik olduğunu belirterek, hem dosyayı tamamlamak, hem de sanık avukatı ile görüşmesi gerektiğini söyledi ve tehir talebinde bulundu.

Yargıç Tutku Candaş da davayı itham için 12 Mart Perşembe gününe tehir etti.

Üç gün saklandı, ormanda yakalandı

Kamuoyunda büyük infiale neden olan olay 2019’un Kasım ayında ortaya çıkmıştı. Kız çocuğunun ailesinin 24 Kasım 2019 tarihinde polise başvurmasının ardından ortadan kaybolan F.B., 26 Kasım’da Büyükkonuk-Kaplıca arasındaki ormanlık alanda arabasının içerisinde saklanırken yakalanmıştı.

Yanında bol miktarda yiyecek ve içeceğin yanı sıra bir de veda mektubu bulunan F.B., polise verdiği itiraf nitelikli gönüllü ifadesinde, yeğeniyle birçok kez cinsel ilişkiye girdiğini kabul etmiş, ancak bu ilişkinin kızın rızasıyla olduğunu öne sürmüştü.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75