banner6

Yeğeninin ölümüne neden olmaktan 3 yıl hapis yatacak

banner37

İnönü-Nergisli köyleri arasında 3 Temmuz 2019 tarihinde meydana gelen trafik kazasında 15 yaşındaki yeğeni Hasan Kusetoğulları’nın ölümüne neden olan ve olay tarihinde 17 yaşında olan Hasan Hüseyin Sütlüceli’nin aleyhindeki dava dün sonuçlandı

Yeğeninin ölümüne neden olmaktan 3 yıl hapis yatacak
banner150 banner150 banner151 banner143

6 AY DA ARAÇ KULLANAMAYACAK… Şu anda 19 yaşında olan Hasan Hüseyin Sütlüceli ile ilgili Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oybirliği kararını açıklayan Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, davadaki tüm hususları değerlendirdikten sonra sanığı 3 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı ve cezasını çekip, hapisten tahliye olduktan sonra da 6 ay boyunca motorlu araç kullanmaktan men ettiklerini belirtti.

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, İnönü-Nergisli köyleri arasında, 3 Temmuz 2019’da, dikkatsizliği ve ihmalkarlığı neticesinde, kontrolünden çıkıp üç kez takla atarak tavanı üzerinde duran araçta  yolcu olarak bulunan 15 yaşındaki yeğeni Hasan Kusetoğulları’nın ölümüne neden olan 19 yaşındaki Hasan Hüseyin Sütlüceli’nin yargılamasını tamamladı ve dün davayla ilgili kararını açıkladı.


KKTC’de gün geçtikçe artan konu suçun ciddiyetine, vahametine ve toplumda yarattığı etkiye dikkat çeken mahkeme, sanığı suçlu bulup 3 yıl hapis cezasına mahkum etti.


Başkan Musa Avcıoğlu, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Özge Uğraşın’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle aldığı kararı Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu açıkladı.


Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, suç tarihinde 17 yaşında olan sanığı, olgu ve emareler ışığında aleyhindeki

“Tedbirsizlik ve ihmal sonucu birinin ölümüne sebep olma”, “Dikkatsiz sürüş”, “Tehlikeli sürüş”, “Ehliyetsiz ve sigortasız araç kullanma” ve “Sürat” davalarından yargılayıp, suçlu bulduklarını belirtti.


Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, KKTC’de artırılan cezalara karşın, kazaların her geçen gün önlenemez bir şekilde büyük bir artış gösterdiğine vurgu yaptı ve konu suçtan 2020’de 15, 2019’da 12, 2018’de 14 dava dosyalandığına dikkat çekti.


Pınar Beyoğlu, sanığa en adil cezayı tespit etmek için, iddia makamının mahkemeye meseleyle ilgili sunduğu husus ve emareleri titizlikle inceleyip, değerlendirdiklerinden söz etti ve müteveffanın kaza esnasında kemerinin bağlı olmadığının altını çizdi.


Konu suçları işleyen kişilere, kamu yararını dikkate alarak, başkalarına da ibret verici olması açısından hapislik cezası verilmesi gerektiği vurgulayan Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, sabıkasız ve pişman sanığa hapislik cezası verilmesinin kaçınılmaz olduğunu kaydetti.


Beyoğlu, konu suçların önlenmesi için, sanığa caydırıcı ve ibret verici bir ceza vermeyi uygun ve adil bulduklarını belirterek, sanığı 3 yıl hapse mahkum ettiklerini, ayrıca tahliye olduktan sonra da 6 ay motorlu araç kullanmaktan men ettiklerini açıkladı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110