Yemek kavgası 9 ay hapisle sonuçlandı

banner37

Yemek yüzünden tartıştığı pansiyon arkadaşını önce yumruklayan, ardından da bıçakla yaralayan Damilare Wande Ganıyu’nun cezası belli oldu

Yemek kavgası 9 ay hapisle sonuçlandı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

banner134
Lefkoşa’da 23 Mart 2021 tarihinde, Surlariçi bölgesinde, Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Başkent Pansiyon içerisinde yemek yapma konusunda tartıştığı arkadaşını önce yumrukla, daha sonra bıçak darbeleriyle yaralayan sanık Damilare Wande Ganıyu, Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer tarafından yargılanarak 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Sağer, bu tür suçların toplumda endişe ve kaygı yarattığını belirterek, bunların önüne geçilebilmesi için caydırıcı cezalar verilmesinin önem arz ettiğini kaydetti.


Sanığın, aynı pansiyonda kaldığı müştekiyi, tartışma sonucunda önce yumruk atmak daha sonra ensesine bıçakla vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini vurgulayan Sağer, bu hususların sanığın aleyhine ağırlaştırıcı unsur olarak değerlendirildiğini anlattı.


Sağer, bu suçların önüne geçilebilmesi için caydırıcı ve ibret verici cezaların önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek, sanık Damilare Wande Ganıyu’nun 9 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75