Yeni ABD yönetimiyle ilk doğrudan temas

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 13. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirve Toplantısı'na katılmak için gittiği İslamabad'ta ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile telefonda görüştü.

Yeni ABD yönetimiyle ilk doğrudan temas
banner90
banner8

Söz konusu telefon görüşmesi, geçtiğimiz ocak ayında göreve gelen ABD Başkanı Donald Trump yönetimi ile Cumhurbaşkanı Akıncı arasındaki ilk doğrudan temas.   

Akıncı ile Tillerson'un Kıbrıs müzakerlerindeki tıkanık konusunu ele aldıkları, cumhurbaşkanının müzakereler ile ilgili Kıbrıs Türk tarafının görüşünü ABD Dışişleri Bakanı'na aktardığı tahmin ediliyor. Trump yönetiminin, görevi yeni devreden Barak Obama gibi Kıbrıs sorununun çözüm bulmak amacıyla yürütülen müzakereleri desteklediği ifade ediliyor.     

banner134
Akıncı, devlet başkanları onuruna verilen yemeğe katıldı

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Akıncı, Pakistan Cumhurbaşkanı’nın 13. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirve Toplantısı için İslamabad’da bulunan devlet başkanları onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin Memnun tarafından karşılandı. Yemeğe katılanlar arasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de bulunuyordu. 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75