banner6

Yeni asfalt iki yılda çöktü

banner37

Karayolları Dairesi’nin 2014 yılında 3 milyon TL harcayarak yaptığı Pınarbaşı yolu, ağır yük taşıyan kamyonlar yüzünden yer yer deforme oldu

Yeni asfalt iki yılda çöktü
banner150

banner150

banner99

İsmail VOLKAN

Karayolları Dairesi’nin 2014 yılında 3 milyon TL civarında harcama yaparak tamamladığı Pınarbaşı yolu, yer yer çökmeye başladı. Yolun kısa sürede deforme olmasına, bölge halkı tepki gösterdi.

Vatandaşlar, Gönyeli- Boğaz ana yolu ayrımı ve Pınarbaşı köyü arasındaki yolun iki yılda çökmesinin sorgulanması gerektiğini belirtilirken, yolun yeniden tamir edilmesini istedi.

Yolun, tartılmadan yola çıkan aşırı yüklü ağır vasıtalar nedeniyle zarar görmüş olabileceğine dikkat çeken vatandaşlar, yük taşıyan kamyonların ölçüm yapılmadan yola çıkmasının hem yollar, hem de sürücüler için tehlike arz ettiğini kaydetti.

2013 yılında yolun tamirine başlandı ve çalışmalar 2014’te sona erdi. Yolun maliyetinin 3 milyon TL civarında olduğu öğrenildi.

Karayolları Dairesi’nden ise konuyla ilgili bilgi almak mümkün olmadı.

Kozanköy - Karşıyaka yolu darmadağın

Bu arada, Kozanköy'ü Karşıyaka'ya bağlayan dağ yolu da son yağmurlardan sonra darmadağın oldu.

Bölgede işletmesi bulunan Savaş Boransel, yetkililerin, turistlerin ve vatandaşların çok sık kullandığı bu yola en kısa sürede çözüm bulmalarını istedi.

Boransel, "yol gerçekten çok kötü oldu, en kısa sürede bir hal çaresi bulunmalı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104