banner6

Yeni bir çöplük yaratıldı

banner37

Çöp yığınlarının bulunduğu bölgede ''Çöp dökmek yasaktır'' levhası var ama, sorumsuzluğun boyutu o kadar büyük ki bu tabela bile çöp yığınlarının altında kalıyor.

Yeni bir çöplük yaratıldı
banner99

Ahmet VAMIK

Hamitköy Ağıllar Bölgesi’nin içler acısı hali bölge sakinlerini ciddi şekilde endişelendirmeye başladı.
Yeni çevreyolu yapımının devam ettiği Hamitköy Ağıllar Bölgesi adeta vahşi depolama yapılan bir çöplük haline gelmiş durumda.
Ağıllar bölgesi olduğu için uzun bir süredir göz ardı edilen bölgede yaratılan çöplük görüntüsü bölge sakinlerini tedirgin ediyor.

Çöp dağları yaratıldı

banner134

Ağırlıkla moloz yığınlarının bulunduğu bölgede, eski araba lastikleri, asfalt atıkları, karton ve plastik atıkları ile açıkta bırakılan hayvan leşlerinden küçük çöp tepeleri yaratılmış durumda.
Öte yandan dere yataklarının içerisi de atılan çöplerden nasibini almış. Daha birkaç yıl önce büyük sel tehlikesi atlatan bölgedeki derenin bu şekilde katledilmesi Hamitköylü vatandaşları oldukça tedirgin ediyor.

Yasağı takan yok

Çöp yığınlarının bulunduğu bölgede “Çöp dökmek yasaktır” levhası olmasına rağmen kimsenin bu yasağı takmadığı ve söz konusu levhanın dahi çöp yığınlarının arasında neredeyse kaybolduğu görülürken, levhanın üzerinde çöp dökmenin cezası olan bir asgari ücretin “askeri ücret” olarak yazılmış olması da dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104