banner6

Yeni bir sallantıda bu ev başımıza yıkılacak!

banner37

Türkiye’deki büyük depremler yüzünden Ziyamet’teki evinin hasar gördüğünü söyleyen Ömer Oca, gidecek yerleri olmadığı için yetkililerden konteyner ev istiyor

Yeni bir sallantıda bu ev başımıza yıkılacak!
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Ayşe BULUT


   Türkiye’de 6 Şubat’ta yaşanan büyük depremler sonucu Ziyamet köyündeki evinin hasar gördüğünü söyleyen Ömer Oca, yeni bir sallantıda ikametgahlarının başlarına yıkılmasından korkuyor ve yetkililerden yardım bekliyor.

   Yaşlı annesi ve eşiyle birlikte yaşadıkları evin deprem yüzünden duvarlarında ve kolonlarında çatlaklar oluştuğunu anlatan Oca, gidecek yerleri olmadığı için yetkililerden konteyner ev istiyor.

   1975’te tarımda işgücü olarak Kıbrıs’a gelerek Ziyamet köyündeki evlerine yerleştiklerini ifade eden Ömer Oca, Türkiye’deki depremler yüzünden evin mutfak, yatak odası, banyo ve tuvalet duvarlarında, kolon ve kirişlerde çatlaklar oluştuğunu kaydetti.

   Oca, evlerinde oturmaya korkar olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

   “Türkiye’de yaşanan depremlerden dolayı evimde çatlaklar meydana geldi. Evde oturmaya korkuyoruz. Ancak gidecek yerimiz de yok.

   82 yaşındaki annem ve 67 yaşındaki eşimle birlikte bu evde kalıyoruz. Gece uyumaya korkuyoruz. Eşimle birlikte nöbetleşe uyuyoruz.

   Belediyeden gelip evi gördüler ve evin tehlike arz ettiğini söylediler. Ancak bizim gidecek yerimiz yok. Yetkililerden isteğim, gelip evimde inceleme yapsınlar ve bize bir konteyner ev versinler. Yeni bir sallantıda bu ev yıkılacak, biz de içinde öleceğiz”.

 

  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104