banner6

Yeni Doğuş Partisi, Akıncı'dan açıklama talep etti

banner37

Yeni Doğuş Partisi (YDP) Başkan Yardımcısı Sunalp Derviş Sencer, Türkiye kökenli kaç kişinin kalacağı konusunda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya açıklama yapma çağrısında bulundu.

Yeni Doğuş Partisi, Akıncı'dan açıklama talep etti
banner99

Sencer, yazılı açıklamasında, Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis’in dünkü açıklamasında, ‘90 bin TC kökenlinin bir anlaşma durumunda adada kalabileceğini’ söylediğini ancak Cumhurbaşkanı Akıncı’dan bu konuyla ilgili herhangi bir yorum gelmediğini iddia etti.

TC kökenli ifadesinin kimleri kapsadığı, TC kökenlinin nasıl tespit edildiği, karışık evliliklerdeki eşlerin ve KKTC’de doğan çocukların durumlarının ne olacağının açıklanmasını talep eden Sencer, KKTC’nin bağımsız bir devlet olduğundan vatandaşlarının sorgulanmasının,  o hükümetin hükümranlığına müdahale anlamına geleceğini ve yeni tavizler elde etmek için manevra olduğunu da ileri sürdü.

KKTC’nin toprak bütünlüğünden taviz verilmemesi gerektiğini de ifade eden Sencer, toprağın nüfus oranına göre paylaşılmasına karşı olduklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 18:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104