Yeni eğitim yılı sorunlarına taşımacılık da eklendi

banner37

KAR-İŞ Başkanı Topaloğlu, mazota gelen zamların kendilerini her gün zarara soktuğunu Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talep ettikleri artışı da alamadıkları için eyleme gideceklerini açıkladı

Yeni eğitim yılı sorunlarına taşımacılık da eklendi
banner90
banner8

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (KAR-İŞ) Başkanı Fuat Topaloğlu, 2018-2019 döneminde Eğitim Bakanlığı’na bağlı sözleşmeli öğrenci taşımacılığı yapmayacaklarını açıkladı.
   Konuyla ilgili dün Lefkoşa Otobüs Terminali’nde basın toplantısı düzenleyen Topaloğlu, son aylarda özellikle ana giderleri olan mazota gelen zamların kendilerini her gün zarara soktuğunu dile getirdi.

Topaloğlu “Mevcut şartlarda bu belirsizlikler içinde taşımacılığı kesinlikle yapamayacağımızı kamuoyu ile paylaşmak isteriz” dedi.

Dövizdeki artışın servis, yedek parça, yağ, lastik gibi giderlerini iki kat pahalandırdığını anlatan Topaloğlu, “Mevcut şartlar mevzu bahis iken bizler de taşımacılık ücretlerine artış almak zorundayız” dedi.
   Bu bağlamda taleplerini ilgili bakanlığa ve izin kuruluna yaptıklarını dile getiren Topaloğlu şöyle devam etti:
   “Ancak maalesef her gün ötelenerek gerekli artış tarafımıza verilmemiştir. Bu şartlar altında ciddi anlamda zarar etmekteyiz”

banner134
 

“Üyelerin bazıları 2017-2018 ödemelerini almadı”
   Sözleşmeli öğrenci taşımacılığı yapan üyelerinden bir kısmının hâlâ 2017-2018 yılından kalan ödemelerini alamadığını söyleyen Topaloğlu, Eğitim Bakanlığı ile yaptıkları toplantılar sonucu çok daha büyük sorunların kendilerini beklediğini gördüklerini kaydetti.
   Eğitim Bakanlığı ile aslı günü gerçekleştirdikleri toplantıda uzlaşmadan uzak bir tavırla karşılaştıklarını söyleyen Topaloğlu, “Bizler hak edişimizi alamamaktan, ödemelerimizi düzenli ve zamanında tahsil edememekten, doğru düzgün kalıcı bir sistem ortaya konmamasından ve her sene aynı sorunları yaşamaktan mesleğimizde tükenmişliği yaşamaktayız” dedi.
   Topaloğlu açıklamasının sonunda bu şartlar altında Eğitim Bakanlığı’na bağlı sözleşmeli öğrenci taşımacılığını başlatmalarının mümkün olmadığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75