banner6

Yeni levhalar monte ediliyor

banner37

Girne Belediyesi, Girne Kent Kurultayı’nda halk oylamasına sunulan ve halkın çoğunluğunun kararıyla en çok oyu alan yeni tip sokak levhalarının montajına devam ediyor.

Yeni levhalar monte ediliyor
banner99

Belediyeden verilen bilgide, bu güne kadar yaklaşık 130 levhanın montesinin gerçekleştirildiği, aralık ayı sonuna kadar 240 sokağın daha direk ve levhasının montajının yapılacağı belirtildi.

Yeni logo ile sokak levhalarının montajına 13 Ocak 2016 tarihinde başlandığı anımsatılarak, montaj işleminin Başbakanlık’a bağlı Devlet Planlama Örgütü’nün adres ve numaralama yönetmeliğine uygun olarak gerçekleştirildiğine işaret edildi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, sokak ismi ve sokağın bağlı olduğu muhtarlığın yer aldığı yeni sokak levhalarıyla, gerek ülkeye gelen ziyaretçiler, gerekse halkın bilgi alması açısından kolaylık sağladığını ifade etti.

Güngördü, yeni sokak levhalarının kent estetiği için önem arz ettiğine ve beğeniyle karşılandığına dikkat çekerek, halkın monte edilen direk ve levhalara müdahale etmemesi gerektiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 15:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104