banner6

Yeni Liman Yolu'nda yeni uygulama

banner37

Girne Belediyesi, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde yer alan (Yeni Liman Yolu) trafik sinyalizasyonunun iyileştirilmesi için sensör kamera uygulamasını hayata geçirdi.

Yeni Liman Yolu'nda yeni uygulama
banner150 banner151 banner143

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, harcanan sürelerin optimize edilmesi amacı ile hafta sonu deneme ve gözlemleme çalışmaları yapılan sinyalli kavşakta, sensör kamera takılarak devir zamanlarının azaltılması sağlandı.

Sensör kameralar sayesinde araç olmayan güzergâhlardaki trafik sinyal devir zamanının atlandığı ve ilgili güzergâhtan geçen son araçtan sonra geçiş hakkının bir sonraki güzergâha verilmesinin sağlandığı belirtildi.

Bu sayede hiçbir aracın gereksiz yere kırmızı ışıkta beklemediği, vakit ve yakıt kaybı yaşanmadığı iddia edildi.

“Trafikteki sorunlara kapsamlı çözüm üretmeyi amaçlıyoruz”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, trafik kazalarının artması ve trafikte yaşanan sorunların daha kapsamlı çözümlerin üretilmesi amacıyla sinyalli kavşakların iyileştirilmesinin önem kazandığını söyledi.

Güngördü, Yeni Liman Yolu üzerinde yatırımların ve işyerlerinin arttığına işaret ederek, bu uygulamanın bölgedeki trafik tıkanıklığına da çözüm olabileceğini ifade etti.

Güngördü, Girne Belediyesi’nin birçok kavşakta iyileştirme projeleri gerçekleştirdiğini ifade ederek, belirlenen program çerçevesinde bu iyileştirme çalışmalarını yapmaya devam edeceklerini vurguladı. 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 15:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110