Yeni nesil üniversite konseptiyle çalışıyoruz

banner37

Kıbrıs İlim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay’a vizyonlarını ve projelerini anlattı

Yeni nesil üniversite  konseptiyle çalışıyoruz

Kıbrıs İlim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş, yüksek öğretimde uluslararasılaşma, yurt içi ve yurt dışı tecrübeleri olduğunu belirterek akademik, fiziki, teknolojik, bilişim ve laboratuar altyapısına sahip olduklarını, eğitimde kalite anlayışını ön planda tuttuklarını vurguladı.

Arslanbaş “yeni nesil üniversite” konsepti üzerinde alt yapısının revize edildiğini ifade ederek online eğitim ağırlıklı çalışılacağını kaydetti.

Arslanbaş, Kıbrıs İlim Üniversitesi’nin 2030 vizyonunun bir gereği olarak akademik ve fiziki imkanlarını geliştirdiğinin altını çizerek “dünya üniversiteleri ile rekabet edebilecek bir üniversite olma” vizyonuyla hareket ettiklerini söyledi. Yüzde 100 iş garantisi sağladıklarının altını çizen Arslabaş, sektör temsilcileriyle gerçekleştirilecek görüşmelerde aranan veya talep edilen çalışan profiline göre de eğitimler sunulacağını belirtti.

Selman Arslanbaş ve Genel Sekreter Şükrü Cankaya, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay’ı ziyaret ederek, yeni vizyonlarını anlattı.

Arslanbaş: Topluma ve toprağına değer sağlayan yapıyı benimsiyoruz

Kıbrıs İlim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş, üniversitenin, KKTC’nin kamu kurum ve kuruluşları, siyasiler, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve eğitimcilerinin katkıları ve yol göstericiliğinde, içinde bulunduğu topluma değer sağlamaya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yükseköğretimde dünya ile rekabet edecek evrensel politikalarına hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. Arslanbaş, şöyle devam etti:

“Topluma ve toprağına değer sağlayan, adadaki sorunlara çözüm önerisi sunan bir düşünce platformu oluşturacağız. Her ay düzenlenecek toplantılarla adadaki sorunları ve çözümlerin neler olduğunu tartışacağız. KKTC’nin küresel dünyada sesini akademi aracılığıyla duyurmasını sağlayacağız. Toplumun sosyal, siyasi, ekonomik ve kültürel sorunlarına değinecek araştırma merkezleri kuracağız”

Öğrencilerin teorik eğitimi uygulayacakları alanlar bulmayı önemsediklerini belirten Arslanbaş, “Bu anlamda hem KKTC hem de uluslararası çözüm ortaklarımızla bir araya geldik. Öğrencilerimizden ilk olarak 20 kişilik bir grubu İstanbul’a teknoloji ve inovasyon kampına göndererek, öğrenim gördükleri alandaki yeni teknolojileri görerek mesleki uygulamalarını yapmalarını sağladık. Bunu uluslararası düzeye taşımak için çeşitli projeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“Bir fikrin ürüne dönüşmesi”ni sağlayacak projeleri de olduğunu ifade eden Arslanbaş, gençlere fikirlerini ve projelerini hayata geçirecekleri fırsatlar sunacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER