Yeniboğaziçi’nde parça tesirli bomba bulundu

banner37

Yeniboğaziçi’ndeki evlerinin karşısındaki arazide gömülü olarak parça tesirli bomba bulunan Muzaffer Girgin ve Doğan Girgin tutuklandı

Yeniboğaziçi’nde parça tesirli bomba bulundu
banner90
banner8

“TANIK İFADESİ VAR”… Polis, bomba imha ekiplerinin bölgedeki aramalarının devam ettiğini belirterek, torba içerisinde gömülü olarak bulunan parça tesirli bombanın Muzaffer Girgin’e ait olduğu, Doğan Girgin’in ise araziye gömdüğüne dair tanık ifadesi olduğunu belirtti. Zanlılar ise çıkarıldıkları mahkemede suçlamaları reddetti.


Sedef BOŞNAK

Aldığı bir ihbarı değerlendiren Gazimağusa Polisi, Muzaffer Girgin ile Doğan Girgin’in Yeniboğaziçi’ndeki evlerinin karşısındaki araziye gömülmüş parça tesirli bomba buldu.


Bombanın Muzaffer Girgin’e ait olduğuna ve araziye gömenin de Doğan Girgin’e ait olduğuna dair tanık ifadesi temin eden polis, iki zanlıyı dün mahkemeye çıkardı ve aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri aldı. Zanlılar ise, mahkemede söz alarak suçlamaları reddetti.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Engin Yıldız’ı yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Engin Yıldız, zanlıların, 22 Ağustos 2020’de, Yeniboğaziçi’nde meydana gelen “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


banner134
Engin Yıldız, aldıkları bilgi ışığında, mahkemeden temin ettiği emir gereği, zanlıların birlikte yaşadığı evde, 09.10 ile 09.40 saatleri arasında arama yaptığını anlattı.


Bomba imha ekiplerinin aramasının devam ettiğinden söz eden tanık polis, zanlıların kaldığı evin önünden geçen yolun karşı tarafındaki boş arazi içerisinde gömülü bir torba içersinde, kanunsuz parlayıcı madde olduğuna inanılan parça tesirli bombayı bulup emare zapt ettiklerini belirtti.


Tanık polis, bahse konu kanunsuz patlayıcı maddenin Muzaffer Girgin’e ait olduğunu, konu bombayı ise araziye Doğan Girgin’in gömdüğüne dair tanık ifadesi temin ettiğini belirttikten sonra, mahkemeden tahkikatını salimen neticelendirebilmek için tutukluluk emri talep etti.


Mahkemenin söz vermesi üzerine, her iki zanlı da aleyhindeki suçlamaları reddetti.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç, serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75