Yeniden suç işlemesinler diye hapse gittiler

banner37

Girne bölgesinde 2018 yılı Mayıs ve Haziran aylarında meydana gelen birçok ev açma olayının zanlıları olarak görülen Ali Akçam ve Gökhan Doğan, teminat emriyle cezaevine gönderildi

Yeniden suç işlemesinler diye hapse gittiler
banner87

Ahmet VAMIK


Girne bölgesinde son iki ayda meydana gelen birçok hırsızlık olayının faili olarak görülen Ali Akçam ve Gökhan Doğan isimli iki zanlı, yeni suçlar işlememeleri için teminat emriyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Mayıs ve haziran ayları içerisinde 4 ayrı işletmeden araç kiralayan zanlıları, kiraladıkları araçların üzerindeki GPS (takip sistemi) cihazlarından elde edilen veriler yakalattı.

2018 yılı mayıs ve haziran ayları içerisinde Girne bölgesinde meydana gelen birçok ev açma olayının zanlıları Ali Akçam ve Gökhan Doğan, tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan teminat maksatları bakımından hükümsüz tutuklu olarak 45 gün süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Çalıntı eşyaların birçoğu bulundu
 

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.
Zanlılar Ali Akçam ve Gökhan Doğan’ın 2018 yılı Mayıs ile Haziran ayları içerisinde Girne’de meydana gelen “Geceleyin Ev Açma”, “Ev Açma”, “İkametgahtan Sirkat”, “Kasti Hasar” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Yalgı Döşenci, zanlıların tutuklu kaldıkları süre zarfında el ve ayakkabı izlerinin alınarak karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla ilgili birimlere tetkike gönderildiğini anımsattı.

Zanlılardan Ali Akçam’ın ikametgahında hırsızlık amacıyla girilen bir evden çalınan bir adet kahve makinesinin tespit edildiğini açıklayan Döşenci, Mağusa’da faaliyet gösteren ikinci el eşya satış dükkanında, Girne bölgesinde hırsızlık amacıyla girilen birçok evden çalınan çeşitli marka ve ebatlarda televizyonların bulunarak emare alındığını belirtti.
İkinci el eşya dükkanının işletmecisinin sorgulandığını dile getiren Döşenci, çalıntı televizyonların zanlı Ali Akçam tarafından sözleşme karşılığında söz konusu işyerine satıldığının tespit edildiğini ifade etti.
 

GPS dökümleri zanlıları ele verdi

 

Mayıs ve haziran ayları içerisinde 4 ayrı işletmeden araç kiralayan zanlıların, kiraladıkları araçların üzerindeki GPS cihazlarından elde edilen verilerin incelendiğini belirten Yalgı Döşenci, yapılan inceleme neticesinde zanlıların söz konucu araçlar ile Girne, Lapta, Çatalköy, Karşıyaka ve Esentepe bölgelerinde meydana gelen ev açma meselelerindeki hırsızlık amacıyla girilen 12 ikametgahın çevresinde bulunduklarının tespit edildiğini de açıkladı.
 

Suç ortakları Güney Kıbrıs’a kaçtı
 

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın zanlıların etki edebileceği bölümünün tamamlandığını belirten Döşenci, zanlıların suç ortağı olan ve halen aranmakta olan bir şahsın yasadışı yollardan Güney Kıbrıs’a kaçtığına yönelik bilgi edindikleri dile getirdi.
Zanlıların benzer suçlardan birçok sabıkası bulunduğuna, birçok kez cezaevine girip çıkmalarına rağmen ıslah olmadıklarına ve suç işlemeye devam ettiklerine değinen Yalgı Döşenci, serbest kalmaları halinde suç işleme ve Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların ileride görülecek davalarında hazır bulunmasını sağlamak ve yeniden suç işlemelerini önlemek amacıyla 45 gün süreyle, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER