banner6

Yenierenköy beldesi suya kavuştu

banner37

Kumyalı Pompa İstasyonu’ndaki arıza giderildi ve depoya saatte 7 ton olarak düşen su, 30 tona çıktı.

Yenierenköy beldesi suya kavuştu
banner99

Ayşe BULUT

Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı köylerin aylardır yaşadığı su sıkıntısı nihayet sona erdi. Türkiye’den gelen suyu nakleden Kumyalı Pompa İstasyonu’ndaki arıza geçtiğimiz pazar günü giderildi ve belediyenin ana deposuna saatte 7 ton olarak düşen suyun miktarı saatte 30 tona çıktı.

Henüz bağlantısı olmayan Ziyamet ve Sipahi köylerinin de bu suyu alabilmesi için bakanlık, Su İşleri Dairesi ve belediyenin çalışma yaptığı bildirildi.

“Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı köyler aylardır su sıkıntısı yapıyordu. Türkiye suyu ana depomuza ancak saate 7 ton olarak düşüyordu ve belde halkımız bu nedenle su sıkıntısı yaşıyordu” diyen Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı, Kumyalı Popma İstasyonu’ndaki arızanın giderildiğini ve pazar akşamından beri ana depoya düşen su miktarının saatte 30 tona çıktığını belirtti.

Şu anda hiçbir bölgeden su şikayeti gelmediğini mutlulukla anlatan Kadı, ana depoya düşen su miktarının da ileride çoğaltılabileceğini dile getirdi.

Kadı, aylardır susuz kalan belde halkından özür diledi ve bu zamana kadar gösterdikleri hoşgörüden dolayı da teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 12:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104