banner6

Yenierenköy faciadan döndü

banner37

Yenierenköy içerisindeki Saltkaya Benzin İstasyonu’na akaryakıt boşaltımı sırasında, deponun dolduğu fark edilmeyince 480 litre benzin sokaklara aktı.

Yenierenköy faciadan döndü
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Yenierenköy’de dün sabah hareketli saatler yaşandı.

Köy merkezinde bulunan Saltkaya Benzin İstasyonu’na akaryakıt götüren Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait tankerin şoförü, boşaltım sırasında benzin istasyonunun deposunun dolduğunu fark etmeyince 480 litre benzin sokağa aktı.

Saat 10.45 sıralarında yapılan ihbar üzerine, Yeşilköy’de konuşlandırılan İskele İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekip derhal Yenierenköy’e yönlendirildi.

Benzin istasyonu ve köy merkezine yayılan benzinin buharlaşarak alev almasını önlemek için itfaiye ekibi yerdeki benzinin üzerini köpükle kapattı. Temizlik çalışmasının başlayabilmesi için yapılması gereken kumlama ise, Yenierenköy Belediyesi’nde devam eden grev nedeniyle yapılamama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Bunun üzerine, Sipahi köyünden Ali Aydenk isimli vatandaş, kendi iş makinesiyle kamyonuna yüklediği kumu Yenierenköy’e götürerek itfaiyenin ve köylülerin yardımına koştu.

Polis de, istasyonun bulunduğu alanı güvenlik çemberine aldı ve köy merkezine giden yolu trafiğe kapattı. Saatlerce süren çalışma nedeniyle köy merkezine ulaşım, yan yollardan sağlandı.

İskele İtfaiye Müdürlüğü Şube Amiri Ali Özçilem ve Yeşilköy İtfaiye Şubesi’nden itfaiye çavuşları Erdel Karabudaklı ve Cevat Özkoraltay da olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

Sokaklara taşan benzin nedeniyle büyük korku yaşadıklarını belirten Yenierenköylü vatandaşlar, tankerle benzin taşıyan kişilerin profesyonel ve sorumluluk sahibi olması gerektiğini söyleyerek “Bugün çok büyük bir tehlike atlattık. Benzer durumların yaşanmaması için ilgililerin gerekli önlemleri almasını istiyoruz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 10:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104