banner6

Yenierenköy'de ne maaş ne 13'üncü maaş var

banner37

Yenierenköy Belediyesi çalışanları yeni yıla parasız giriyor… Belediye Başkanı Mehmet Kadı, Eğitim ile Turizm Bakanlığı dahil borçlulardan alacağının 156 bin TL olduğunu belirtti

Yenierenköy'de ne maaş ne 13'üncü maaş var
banner8

Ayşe BULUT

Yenierenköy Belediye çalışanları yeni yıla parasız giriyor. Çalışanlar ne 13. maaşları ne de normal maaşlarını alabildi. Yılın son gününe girilmesine rağmen maaş alamayan Yenierenköy Belediye çalışanları, yeni yıla buruk giriyor.

Yenierenköy Belediye Başkanı Mehmet Kadı, “156 bin TL’lik bir alacak var. Onu halletmeye çalışıyoruz” diyerek borçlular listesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı da olduğunu söyledi.

Çalışanlar ödeme bekliyor

banner134

21 Aralık’ta verilen 13. maaşları eski belediye başkanı önceden aldığı için çalışanlar 13. maaştan da mahrum kaldı.

Zaten bir maaş geriden giden Yenierenköy Belediye çalışanları, 13. maaşla birlikte şimdi iki maaş alacaklı oldu. Çalışanların, geriye dönük iki aylık da kesintileri duruyor.

Dört gözle ödenmeyi bekleyen çalışanlar, herkesin yeni yıl alışverişini yaptığını ancak kendilerinin beş kuruşsuz kaldığından şikayet ediyor.

Kadı: 156 bin TL’lik bir alacak var

Yenierenköy Belediye Başkanı Mehmet Kadı, çalışanların maaşlarını ödeyebilmek için çalışmalar yaptığını belirterek alacakların toplanması halinde bugün belki ödeme yapılabileceğini kaydetti.

Kadı, şunları kaydetti:

“156 bin TL’lik bir alacak var. Onu halletmeye çalışıyoruz. Büyük bir ihtimalle çalışanları bugün ödeyeceğim. Eğitim Bakanlığı’ndan 30 bin TL su parası alacağımız var. 135 bin TL de Turizm Bakanlığı’ndan alacak var. Alacakları topladıkça çalışanlarımı ödeyeceğim. 13. maaşı benden önceki belediye başkanı alarak kullanmış. Çıkan 13. maaş borca kesildi. Bu nedenden dolayı çalışanım 13. maaş alamadı. Elimde bir şey yok. Ama ileriki zamanlarda belediyeye para girdikçe inşallah ödeyeceğim. Ben de rahat değilim. İşçim ödenmiyor. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Çalışanlarımın yeni yıla parasız girmemesi için elimden ne geliyorsa yapıyorum”.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104