Yenierenköy'de şömine bacasına yıldırım düştü

banner37

Karpaz Tütün Fabrikası’nın güneyine sürekli yıldırım düşmesi bölge insanını endişelendiriyor… Fabrikanın damında paratoner var ama hizmet vermiyor

Yenierenköy'de şömine bacasına yıldırım düştü
banner90
banner99

Ayşe BULUT
 

Yenierenköy’ün girişinde, Karpaz Tütün Fabrikası’nın güneyinde bulunan bölgeye sürekli yıldırım düşüyor. Yıllardır her kış büyük korku yaşayan bölge halkı, endişeli…

Bugüne kadar birçok kişinin evine yıldırım düşen bölgede, geçtiğimiz akşam aynı korkuyu Eylem Alnur ve ailesi de yaşadı. Şömine bacasına düşen yıldırım sonucu evdeki birçok elektrikli eşya yandı.

banner134
Alnur, “Eşyalar yandığı için değil canımıza bir zarar gelmesinden korkuyoruz. Karpaz Tütün Fabrikası’nın üzerinde paratoner var ama çalışmıyor” dedi.

Eylem Alnur, yıldırım düştüğü an büyük bir gürültü çıktığını ve korku yaşadıklarını söyledi.

Evdeki telefon, internet cihazı, iki kamere ve televizyonun yandığını ifade eden Alnur, şöminenin bacasından kopan beton parçaların balkona düştüğünü belirtti.

Sami Şarafat da, tütün fabrikasının üzerinde bulunan paratonerin devre dışı olmasını eleştirerek “Her yağmur aydığında büyük korku yaşıyoruz. Bir gün canımıza zarar gelecek. Geçen hafta da benim evimdeki elektronik eşyalar yandı. Can güvenliğimiz yok. Her yağmur yağdığında korku içindeyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75