banner6

Yenikent’te ana taşıyıcı hatlar eksik

banner37

Kanalizasyon sularının yollara taştığı Yenikent’te vatandaşlar soruna çözüm bekliyor. Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Amcaoğlu, sıkıntının giderilmesi için finansman arayışında olduklarını açıkladı

Yenikent’te ana taşıyıcı hatlar eksik
banner150

banner150

banner99

Özel Haber  - Cemre CEMALİ

“YAPILMAZSA SORUNLAR DEVAM EDER”…

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, Yenikent’te ana taşıyıcı hatların eksikliğinden dolayı kanalizasyon sorunu yaşandığını ifade ederek, “Tüm etabı tamamlayabilecek finansmanı bulursak, çok daha kısa sürede bitecek. Eğer dışarıdan kaynak bulamazsak kendi öz kaynaklarımızla etap etap yapabileceğiz. Bunların yapılmaması halinde mevcut sorunlar devam edecek” dedi.

“FİNANSMAN GEREKLİ”…

Hüseyin Amcaoğlu, AB’nin, Kermiya’daki pompa istasyonunun kapasitesinin artırılması da dahil olmak üzere Lefkoşa’ya finansmanlar sağladığını hatırlatarak, önümüzdeki günlerde ana taşıyıcı hatlar için AB’den bir miktar kaynak talep edeceklerini açıkladı. Amcaoğlu, “Önümüzdeki günlerde ana taşıyıcı hatlar için de AB’den bir miktar kaynak talep edeceğiz” vurgusu yaptı.

   Gönyeli-Alayköy Belediyesi’ne ait atık suların Lefkoşa kanalizasyon hattına aktarılması zaman zaman taşmalara neden olurken, bu durumdan en çok etkilenen Yenikent sakinleri, lağım sularının yarattığı kötü kokulardan sürekli şikâyet ediyor.

   Gönyeli-Alayköy Belediyesi’nin yeni Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, bölgenin ana taşıyıcı hatlarındaki eksikliğe dikkat çekti.

   KIBRIS’a konuşan Amcaoğlu, Yenikent’te ana taşıyıcı hatların eksikliğinden dolayı kanalizasyon sorunu yaşandığını ifade ederek, önümüzdeki günlerde Avrupa Birliği’nden (AB) bir miktar kaynak talep edeceklerini belirtti.

“AB’den kaynak talep edeceğiz”

   Hüseyin Amcaoğlu, Yenikent’te yaşanan kanalizasyon sorununun taşıyıcı hatların eksikliğinden kaynaklandığına dikkat çekerek, bu bağlamda maliyetlerin tespit edilmesine yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

   Amcaoğlu, AB’nin Kermiya’daki pompa istasyonunun kapasitesinin artırılması da dahil olmak üzere Lefkoşa’ya finansmanlar sağladığını hatırlatarak,  “Önümüzdeki günlerde ana taşıyıcı hatlar için de AB’den bir miktar kaynak talep edeceğiz” vurgusu yaptı.

“Türkiye ile görüşeceğiz”

   AB’nin yanı sıra Türkiye ile yapılacak olan görüşmelerle de sorunun çözümüne yönelik kaynak arayışında olacaklarını dile getiren Hüseyin Amcaoğlu, ek kaynaklar dışında belediyenin öz kaynakları ile de sorunun çözülmesi için uğraş vereceklerini kaydetti. Amcaoğlu, ana taşıyıcı hatların çok önemli olduğunun altını çizdi.

“Finansman bulursak çok daha kısa sürede tamamlanır”

   Hüseyin Amcaoğlu, ana taşıyıcı hatlarda yaşanan eksikliğinin giderilmesiyle ilgili çalışmaların ne zaman tamamlanabileceğine yönelik ise şöyle konuştu:

   “Kendi öz kaynaklarımızla yapacaksak, kaynak meydana getirebildikçe etap etap yapabileceğiz. Tüm etabı tamamlayabilecek finansman bulursak, çok daha kısa sürede tamamlanacak. Bu nedenle zamanlama konusunda net bir şey söyleyemeyiz.”

   Yenikent’teki sorunu mutlaka bitirmek istediklerini sözlerine ekleyen Amcaoğlu, “Bunların yapılmaması halinde mevcut sorunlar devam edecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104