Yer altı kablolarını çalıp, hurdacıya sattılar

banner37

Haspolat’ta 50 metre uzunluğundaki zırhlı yer altı kablolarını farklı tarihlerde izmirilloyla keserek sirkat eden iki kişi yakalandı

Yer altı kablolarını çalıp, hurdacıya sattılar
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta tadilat halinde bulunan bir üniversiteye ait kampus içerisinden 50 metre uzunluğundaki zırhlı yer altı kablolarını farklı tarihlerde izmirillo ile keserek sirkat edip, hurdacıya 3 bin TL karşılığı satan iki kişi yakalandı.
“Hırsızlık” ve Sahtekarlıkla Para Temini” suçlamalarıyla tutuklananS.K.(E-31) ve S.A.(E-20) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç TemaySağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Gözdem Çeliker Sarp, tanık olarak, polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, iki zanlının 26-29.07.2021 tarihleri arasında Haspolat’ta tadilat halinde bulunan bir üniversiteye ait kampus içerisinden 50 metre uzunluğundaki zırhlı yer altı kablolarını farklı tarihlerde izmirillo ile keserek JM 819 ve ZHP 262 plakalı salon araca yükleyip sirkat edip, kabloların 21.15 metre uzunluğundaki kısmını Minareliköy Kirli Sanayi bölgesinde bulunan bir hurdacıya 3 bin TL karşılığı satarak, sahte davranışla para temini suçunu işlediklerini  mahkemeye aktardı.
Polis memuru Mehmet Bayır, mesele ile ilgili olarak 21.15 cm uzunluğundaki kablonun emare olarak alındığını ve iki zanlının mahkeme emri gereği tutuklandıklarını anlattı.

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Bayır, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti. 
Yargıç TemaySağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88